Furkan Selçuk Soylu: Hayatı, Biyografisi ...

451

ŞİİR


10

TAKİPÇİ

FURKAN SELÇUK SOYLU HAYATI

Şiiri 'Ahenkli bir nizâma duyguyla beraber fikir giydirmektir!' diye tanımlayan ve işleyen şairimiz, ünlü düşünür ve şairlerimizden Gazzâlî, Cemil Meriç ,Necip Fâzıl Kısakürek, Abdülhâk Hâmit Tarhan, Âsaf Hâlet Çelebi ve Sezai Karakoç'tan etkilendiğini ifade etmektedir.

Bilişim teknolojisinin her alanda olduğu gibi edebiyat dünyasında da yaygınlaşmasıyla beraber çalışmalarını çeşitli kültür, edebiyat ve san'at platformlarında yayınlamaktadır. Ayrıca aksiyon ve fikriyât cihetli 'Fecr-i Âfâk Dergisi'nde' ve çeşitli antolojilerde makale ve şiirleri yer almıştır. Yazılarını ve özellikle şiirlerini mücerret derinlikte daha çok insan, zaman, umut, hayâl, hayat ve ölüm mefhumlarıyla beraber ruh ve buna bağlı olarak din ve metafizik konularla ihata ettiği oldukça belirgindir. Zaman zaman güncel/aktüel meselelerle de alakadar olduğu görülmektedir.

'Neden san'at ve bilhassa edebiyat?' sorusuna cevaben 'İslâm ruhu ve estetiğini bu mecrada bulduğuma inanıyorum' diyen genç şairin, şiir yarışmalarında 'hece ölçüsü' kategorisinde derece yapmış eserleri mevcuttur.