Eros'un okuyla Vurulduk Şiiri - Hasan Buldu

Hasan Buldu
138

ŞİİR


3

TAKİPÇİ

Eros'un okuyla Vurulduk

Eros'un okuyla vurulduk
ey sevgili

duymaz mısın
yüreğimizden, yüreğimize
ılık bir şeylerin aktığını

yoktur dönüşü bu aşkın

birlikte içelim
Tanrı'ların şarabından

birlikte dans edelim
yıldızların en yücesinde

ölürsek de
birlikte ölelim

Sirius'taki mezarımıza
birlikte gömsünler
bir de badem ağacı diksinler
baş ucumuza...

Hasan Buldu
Kayıt Tarihi : 25.7.2009 18:15:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Muzaffer Akın
  Muzaffer Akın

  Kıymetli şair,

  Bütün yorumları okumadan evvel şiir'i bir kaç kez okudum.Ve şair'in ne anlatmak istediğini beynimde irdeledim. Buz gibi, Anaların ak sütü gibi helal bir eser.

  Farklı düşünceleride saygı ile selamlıyorum.


  Sevgi ve saygı ile.

 • Lara Açanba
  Lara Açanba

  ..bu yüzden şairlik ayrıcalıklıdır..ve o sizi seçer..kendi diliyle dokunur..duyarsanız..şairsinizdir...aksi halde şairini arar..inanmaktayız..şiir için.hayat kendi ismine dokunur..bambaşka bir yüzle..ismin hiççç önemi yoktur..sevgilerimi bırakıp gidiyorum...

 • Lara Açanba
  Lara Açanba

  ...bakışların farklı olması son derece normal amma velakin..bizim atmosferimizde..şiirler gerçeklerden doğar..o zaman şiir pasaportunu alıp dolaşır..aksi halde..yaşanmadan yazmak..romancıların ve öykücülerin işidir..şiir yaşanmış ve test edilmiştir..şair arkasındadır..her ne pahasına olursa olsun...sevgilerimle

 • Hasan Buldu
  Hasan Buldu

  Sayın İyidiker,

  Bu şiirim son yazdığım şiirime ancak meze olur dediysem, sanmayın ki, bu kötü demek istemedim. Bazı kişilerce, yanlış anlaşılıp, neredeyse dinsizlikle suçlanmaya varan yorumları için söyledim. Evet henüz sayfama yüklemediğim ve böyle yanlış anlaşılacağımı düşündüğüm için, sayfama yüklemekten kaçındığım şiirim için, söylemiştim. Ne yazk ki bazı kimselerin, kendini yetiştiremeyip, masum şiirlerin yazarlarına, şiirlerindeki, imgeyi, gerçek yaşatnısı gibi yaftalamaları, insanı üzüyor.

  Ama, öyle düşünenlerin inadına o şiirimi de sayfama yükleyeceğim. Şair her yazdığı şiiri yaşamaz. Onların ufku derindir. Yaşamış gibi yazar. Eğer okuyucu bunu gerçek gibi hissediyorsa, şair amacına varmıştır. Ve ki, bana yapılan eleştiriler de ben bunu fark ettim. Bir de şunu söylemeden geçemeyeceğim: Ben bu sitede iki yıldır varım, ilk iki ayım basit şiirlerle geçti. Sitedeki günün şiirlerini ve değerli şairlerimizin şiirlerini okuyarak kendimi geliştirmeye çalıştım. Ve ben de olumsuz eleştirdiğim Günün Şiir'leri oldu. Fakat farkında olmayarak onlar gibi yazmaya başladım.Yani anlatmak istediğim şu: bu site bir okul. Sitemizin değerini bilelim.

  Olumlu veya olumsuz tüm eleştirileri dikkate alacağım ve onlardan istifade etmeye çalışacağım.

  En derin sevgileimle esen kalınız.

 • Lara Açanba
  Lara Açanba

  ..şiir bir yerlere gidecektir..öylesine özgürdür işte..ama onu çırılçıplak soyarsanız ve kapılarını iyice örtmez iseniz..ve yolunuuuuu...ona siz öğretmez iseniz...şiirler kendi ülkesinde varolmaya devam edecektir..inanın bana..çünkü hayat şair olmak içindir..

TÜM YORUMLAR (99)