Emin misin? Şiiri - Fikret Gürsoy

Fikret Gürsoy
BİR TEBESSÜMÜ BİRBİRİMİZE ÇOK GÖRMEYELİM
398

ŞİİR


10

TAKİPÇİ

Emin misin?

Dünya işlerinin, bir gün biteceğinden emin misin?
İnsanların daima düzeleceğinden, hep emin misin?
Dostlarının aynı ayarda, kalacağından emin misin?
Vuslat zamanı, bir gün biteceğinden emin misin?

Zulmün, adaletsizliğin, biteceğinden emin misin?
Mahlûkatın, hiç değişmeyeceğinden emin misin?
Aşkların baki kalacağından, daima emin misin?
Hayatında, hep mutlu olacağından emin misin?

12.10.2010
Fikret Gürsoy
ARAŞTIRMACI-YAZAR-ŞAİR-PROGRAMCI

Fikret Gürsoy
Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


ÇEVREMİZE ŞÖYLE BİR BAKTIĞIMIZDA, İNSANLARIN BİRÇOK OLAYDA EMİNMİŞ GİBİ HAREKET ETTİKLERİNİ GÖRMEKTEYİZ, MESELA MUTLULUĞUMUZ, AŞKIMIZ, SEVGİMİZ, GÜVENİRLİLİĞİMİZ SANKİ HEP DAİM OLACAKMIŞ GİBİ DAVRANIŞLAR İÇERİSİNDE BULUNAN İNSANLARIN. BU DÜŞÜNCELERİNİN BİR GÜN GELECEKTE YANLIŞ OLDUKLARINI BİLDİRMEK AMACIYLA BU ŞİİR TARAFIMDAN KALEME ALINMIŞTIR. UNUTMAYALIMKİ HİÇ BİR ŞEY BAKİ DEĞİLDİR.

 • Patriciha
  Patriciha

  Aşk Mevla’ mı-n eşsiz Nuru
  Yüreğim onunla dolu
  O ne yaşlanır ne ölür
  Ölüm ondan korkmalı..
  Aşka bakış açınız bu mu?
  (Aşk ) cümlesi size! Bunlarımı çağrıştırıyor yazar kardeş ?
  Eleştirdiğim için bağışa ,
  Saygılarımla,

 • AZAD EYLE YA RAB
  AZAD EYLE YA RAB

  hayatın hakikatlerini şiire dökmüşsünüz


  RUHİ BERCESTE

 • AZAD EYLE YA RAB
  AZAD EYLE YA RAB

  Yarına bile çıkacağımızdan emin değilken diğerlerinden nasıl amin olunur ki.
  güzeldi kutluyorum.
  saygılarımla...


  ESMA ARCAN

 • KALBİMDEKİ KRALLIK
  KALBİMDEKİ KRALLIK

  Değerli kalem
  KUTLUYORUM
  ESENLİK DİLİYORUM

 • elbenur
  elbenur

  hiçbirşey sonsuza kadar değildir...elbet birgün herşey bitecektir..nasıl olsa sonu gelmeyecek mi hergüzel şey gibi bitmeyecek mii...

 • Sevil ay
  Sevil ay

  Olumlu düşünmek olumsuzluğu yok edecektir sanırım, kutlarım sayın Gürsoy. +10

 • son_mevsim
  son_mevsim

  yine öğrendik....tebrikler.....teşekkürler....

 • AZAD EYLE YA RAB
  AZAD EYLE YA RAB

  hayır hiç bir şey bitmez. insanlar yüzünde maskelerle dolaştığı sürece, çıkarı için kişiliklerini, ahlakını namusunu sattığı sürece hiç bir şey düzelmez.
  eskiden iki yüzlü insanlar vardı. şimdi kaç yüzyleri var sayamıyorsunuz.


  NEVİN KILIÇ

 • AZAD EYLE YA RAB
  AZAD EYLE YA RAB

  ANI YASAMAK

  Dunun pısmanlıkları yarının kaygısıdır hayatı tum ecramıyla yasamaktan alıkoyan. Gecmis ve gelecekten ibaret oldugunu sandıgımız hayat dunun; nedameleri ve yarının kaygısiyla bizi onu doyasıya yasamaktan alıkoyar cogu zaman.Yani insan ogluna sunulmus en guzel armaganı. Oysa dun gecmistir; esasında hep gidecek uzaklasacaktır ve geri gelmeyecektir. sabahındaki; umitlerle ve aksamındakı huzunlerle vardır ve oyle kalmıstır cogu zaman ve hayal ettigimizden hep yoksundur dun. Ve bilinmezdir yarınların ne tasıdıgı ya gozyasları ıle saklıdır yada; atılacak kahkahalarla simdiden tasalanmak niyeki; Niyeki simdiden kaygilanmak…Bir bardak su icebilmenin tadını cıkarabılmek varken simdi sukretmek varken aldıgımız her nefesi verince keske biraz daha alsaydim demeyerek aldım ama verebilecegim mi acaba kaygısına dusmeyerek doyasıya hissetmek varken cigerlerinde. Her sey bugunde simdide gizli…Bırakın dun kacıp gitsin yarın yanınıza hıc sokulmasın elinizdeki cicegi simdiden koklayin acaba solar mı; once vazoya koyayım sonar koklarım kaygısına dusmeden doyasıya koklayın… Karsınızdakine kekeleyerekde olsa kızararakda olsa bozararakda olsa simdi “seni seviyorum” deyin… Yarınlari bir sonraki seferleri rafa kaldırmayıp simdi yapın ve simdinin farkına varın simdiyi bugunu yasamıs oldugunuzu bilin adetini sayın tarihini koyun adinı soyleyin dokunun isaretleyin farkına varin ve simdi iste simdi deyin… Unutmayın simdide yasıyor bugun calısıyor bugun anlatıyor bugun havayı soluyor bugun didinip duruyorsunuz… Eger; bugunu yasamayı simdiyi yasamayı biliyorsaniz dusunduklerinize kavusmak uzeresiniz demektir. Anı Yasamak… Sımdıyı Yasamak …Hayatdan Tat Almasını Onu Yasamasını Bılmektır …Anı Yasamak Sımdıyı Yasamak. Hayatdan Tat Almasını Onu Yasamasını Bılmektır….


  HAVA KÜÇÜK

 • AZAD EYLE YA RAB
  AZAD EYLE YA RAB

  nede çok kendimizden emin yaşıyoruz saki herşeye biz hükmediyor gibi değil mi yarınlara planlar yaparız sanki yarına çıkmaya garantimiz var gibi..yüreğinize sağlık yine harika bir şiir yazmış kaleminiz..


  AYŞE BOZKURT

TÜM YORUMLAR (18)