Dursun Elmas: Hayatı, Biyografisi, Eserl ...

453

ŞİİR


15

TAKİPÇİ

DURSUN ELMAS HAYATI

Dursun Elmas Rahmetli anamın anlattığına göre; 1955 yılının Karakış(Aralık) ayının 15'inde dünyaya gelmişim.
İlkokulu Tokat iline bağlı Reşadiye İlçesinin Taşlıca Köyü İlkokulu'nda bitirdim.Ortaokulu Reşadiye Orataokulunda bitirdikten sonra,Tokat Öğretmen Okulu sınavlarını kazanarak öğretmen okuluna girdim.
1973-1974 öğretim yılında Tokat Öğretmen Okulunu bitirdikten sonra, Giresun ili Espiye ilçesi KURUGERİŞ Köyü'ne öğretmen olarak atamam yapıldı ve çok sevdiğim öğretmenlik mesleğine başladım.
İki yıl aynı köyde çalıştıktan sonra doğum yerim olan Tokat'a tayinimi istedim. Reşadiye CİMİTEKKE Köyünde (6 öğretim yılı) ,
Erbaa ilçesi,İKİZCE Köyü'nde (5 öğretim yılı) , Reşadiye ilçesi NEBİŞEYH Kasabası İlkokulunda (5 yıl Okul Müdürlüğü) sonra Reşadiye merkez KELKİT İ.Ö. Okuluna atamam yapıldı.Burada 5 yıl sınıf öğretmenliğinin ardından İstanbul'a atamamı istedim. İstanbul- Güngören GAZİLER İ. Ö. Okulu'nda 2 yıl çalıştıktan sonra kendi isteğimle emekli oldum.
27 yıllık meslek hayatımın 17 yılını köylerde geçirdim.Türk köylüsünü çok yakından tanıyan birisi olarak,köy halkının kalkınması noktasında yaptığım hizmetler nedeniyle başta rahmetli vali Recep Yazıcıoğlu olmak üzere birçok taktirname aldım.Mesleğime hiç bir leke getirmeden 27 şerefimle peygamberlik mesleği olarak adlandırılan öğretmenlik mesleğini tamamladım.Ancak öğretmenlikten kopamadım, Aralık 2007 ye kadar Özel Bir eğitim kurumunda yöneticilik yapıyordum. Ve ayrıca emekli olduktan bu yana İSTANBUL- Gaziosmanpaşa Sultançiftliği İVAT TURAN İ. Ö. Okulu (2 yıl) , Şehit Öğretmen Mustafa GÜMÜŞ İ. Ö. Okulu'nda (3 yıl) ,YENİ MAHALLE İ. Ö. Okulu'nda (1 yıl) Mustafa YEŞİL İ. Ö. Okulu'nda (1 yıl) ücretli olarak sınıf öğretmenliği ve halen:
Azerbaycan BAKÜ ATATÜRK LİSESİ' nde öğretmen olarak çalışmaktadır.

OĞUZHAN: Sağlık Memuru (evli)
ÜLKÜHAN: Evli musabe elemanı
ESRA: şletme fakültesi Mezunu (2007-2008) Vakıfbankta memur olarak çalışıyor.
ABDÜLKERİM: Trakya Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü mezun.
Mimar olarak çalışıyor
olmak üzere dört çocuk babasıyım
İLESAM üyesi
TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Şairiyim

ESERLERİM:
1-Özüyle Sözüyle Türküsüyle REŞADİYE (VCD)
__Oğuzhan Müzik_Kültür Bakanlığı onaylı__

2- Hayalleri Mavi Düşleri Beyaz (şiir)
__Bilge Karınca yayınları___

3- Aynanın Gece Yüzü (şiir)
__KANES Yayınları___