Doğa baba Şiiri - Leila Monelli

Leila Monelli
181

ŞİİR


17

TAKİPÇİ

Doğa baba

Çok büyük suçlar işleyen bize
Doğa babadan uyarı geldi;
eğer siz dikkat etmezseniz
beni, ağaçları, denizleri
öldürmeye teşebbüste
bulunmaya devam ederseniz
sizi çocuklarımıza
müebbet ev hapsi vererek
cezalandiririm

Leila Monelli
Kayıt Tarihi : 21.3.2020 12:50:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Leila Monelli
  Leila Monelli

  Cihat Şahin,
  Korona denilen bu virüs tüm tek tanrılı dinlerin ibadethanerinini de kapanmasına neden olduğuna göre " Eskiden tek tanrılı dinlere tapanlar vardı. Bunlar Tanrıcılık oynarken, aslında din tacirliği yapıp, kin öfke saçarlardı" dedirtir mi? Senin anlayacağın dilde; Allah, camiileri kapatırarak senin gibi inanc gösterişi yapanların sonunun gelmesini istiyor olabilir mi?

 • Cihat Şahin
  Cihat Şahin

  TABİAT-DOĞA- BİR KİTAPTIR KATİBİ ALLAH'TIR! ŞAYET O BİR DEFTER İSE DEFTERDARI ALLAH'TIR! O BİR NİZAM İSE NAZIMI ALLAH'TIR! EĞER O BİR KANUN İSE O KANUNU KAİNATA KOYAN KAİNATI YARATAN ALLAH'TIR VESSELAM!

 • Cihat Şahin
  Cihat Şahin

  Eskiden Kainatın yüce yaratıcısı olan Allah'ı tanımayanlar doğaya tabiat ana derlerdi ve onu ilah yerine koyarlardı. Çünkü bu onların işlerine gelir di. Zira doğanın ne kitabı vardı ne peygamberi dolayısıyla emirleri ve yasakları da yoktu! Eh böyle bir ilah(!)ın cenneti de cehennemi de burada olmalıydı ve de aynen böyle anlatıp bellettiler masum çocuklarımıza! Ama sonra bunların arasından mütefekkir ve ehl-i tahkik insanlar çıkarak onların dediklerinin yalan olduğunu fark ettiler ve de bunu etraflarına ilan etmeye başladılar! İşte bu fakir de bu imalat hatalarından birisidir ve bütün gücüyle bu doğaperest müşriklere ilimsel ve de bilimsel bir savaş açmıştır! Bu savaşını da daha ziyade şiirlerinde bu konuya açıklık getirerek sürdürmektedir.

TÜM YORUMLAR (3)