DevRaN GeÇeR... Şiiri - Nusret Akbayır

Nusret Akbayır
164

ŞİİR


4

TAKİPÇİ

DevRaN GeÇeR...


.
Gün gelir her elem biter, her gam geçer.
Aldanma mahzun oluşa... her ram geçer..
.
Solar her bir tennur, ol zill-zeman geçer.
Ayaza dururda gece.. bilki devran geçer..
.
08/07/2011/n.a./İzmir.
.

Nusret Akbayır
Kayıt Tarihi : 9.7.2011 12:45:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


(Not: Üstteki şiir; “ Bir mağduriyete istinaden ” yazılıp, 365 gün önce yayınlanmıştı.) --------------------- (Şayet, “Türkiye’de fikir özgürlüğü var”sa.. (?) şiir, “belki” bugün.. o özgürlükle.. tanışabilir.. “belki” bugün.. makus talihi değişebilir.. (?) ……………….... Bilemiyorum …) Şiirin Pasiflenişi: 09.07.2011.. (!) _ Bugün: 09/07/2012 _ _____________________________________________

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Nusret Akbayır
  Nusret Akbayır

  NOT : Üstteki Şiir ; 3 Temmuz -2011 MAĞDURİYETİ sonrasında, BAŞKAN AZİZ YILDIRIM'a destek amacıyla yazılmıştı.. (( GÜN GELDİ.. HER ELEM BITTI, HER GAM GEÇTİ.. Ve GECE AYAZA DURDUGUNDA.... ; AZIZ MILLETIMIZIN KAHRAMANLIGI SAYESINDE O 'KARANLIK DEVRAN' DA GEÇTİ... )) :)
  Şîîr defalarca sansûrlettirilse de, şairi yıllarca takip tacizine maruz kalsa da devran geçti... Karanlıklar aydınlandı... Ve İlahi adalet tecelli etti...
  -

  Cevap Yaz
 • Nusret Akbayır
  Nusret Akbayır

  SN. BAŞKAN AZİZ YILDIRIM'A, _ F.B.' YE KAZANDIRDIĞI, BAŞARILAR - YAŞATTIĞI SEVİNÇLER VE + DEĞERLER İÇİN MİNNETTARIZ - MÜTEŞEKKİRİZ. Kendisine bundan sonraki yaşamında sağlık ve esenlik dileriz./ TEŞEKKÜRLER SN BAŞKAN. - TEŞEKKÜRLER BÜYÜK BAŞKAN.
  --------
  BAŞKAN AZİZ YILDIRIM'IN 19.cu ŞAMPİYONLUK KONUŞMASI :
  'Büyük Fenerbahçe'nin büyük taraftarı. Bu mutlu günde, tüm Fenerbahçelilerin şampiyonluğunu yürekten kutluyorum. Bu şampiyonlukta en büyük pay, siz eşsiz ve yıkılmaz Fenerbahçe taraftarınındır. Siz bu şampiyonluğu, futbolcularımız gibi, Fenerbahçe emekçileri gibi '3 Temmuz'lardan, Çağlayan'lardan, Metris'lerden söke söke koparıp, bugün buraya getirdiniz. Siz her türlü baskı ve kumpasa karşı asla korkmadınız ve yıkılmadınız. Ve siz Fenerbahçe'nin bir damla alın teri için sadece tarih yazmadınız, yazılan tarihi değiştirdiniz.
  Birimizin hepimiz, hepimizin Fenerbahçe olduğunu ve bu büyük çınardan tek bir yaprak dahi koparılamayacağını dosta düşmana herkese gösterdiniz. Ve siz, belki de son konuşmasını yapan bu gururlu ve mutlu adama yürek oldunuz, siper oldunuz. Bugün, sizin gününüz. Bugün, Fenerbahçelilerin günü. Bugün, bu büyük ailenin günü. Öylesine doyasıya kutlayınız ki, herkes kazanılan zaferin sadece bir şampiyonluk olmadığını bir kez daha anlasın.
  Ve herkes bilsin ki bizler bir gün Fenerbahçeli ölmek için yaşarız bu dünyada. Şampiyon olsak da olmasak da. 3 Temmuz'dan bugüne, dimdik ve yürekli duran, bize bugünü yaşatan tüm futbolcularıma teşekkür ediyorum. Bu şampiyonluk için emek veren teknik ekibi ve tüm çalışanlarımı da ayrıca tebrik ediyorum. Sözlerime son verirken Fenerbahçe'nin, bugünkü 19'uncu, gerçekteki 28'inci şampiyonluğunu kutlar, Fenerbahçe'yi sizlere, sizleri de Allahıma emanet ederim. Ve bir kez daha, zafer inananlarındır.
  11/05/2014.
  ----
  NOT : Üstteki Şiir ;
  3 Temmuz -2011 MAĞDURİYETİ sonrasında, BAŞKAN AZİZ YILDIRIM'a destek amacıyla yazılmıştı..

  Cevap Yaz
 • Salim Erben
  Salim Erben

  takıntısız pürüzsüz satır geçişleri mükemmel finişe yaklaştıkca heyecanı artıran bir paylaşım olmuş kutlarım şair yüreğini

  Cevap Yaz
 • Lemide Çakır
  Lemide Çakır

  Kelime dağarcığınızın zenginliği ve dizelere akışı hakikaten çok başarılı ...tebrik ediyor saygılar sunuyorum

  Cevap Yaz
 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur

  Duygu yüklü şiirinizi
  begeniyle okudum

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (8)

Nusret Akbayır