Burcu Kaplan Şiirleri

33

ŞİİR


4

TAKİPÇİ

Burcu Kaplan

dost gel çal kapımı,
ayrılma ordan gir içeri hemen,
hiç çıkma,
aglatma güldür hep,
sızlatma dindir hep,
sev sevindir hep,

Devamını Oku
Burcu Kaplan

aşığım diyen genç. Aşk bir ömürlüktür, daimi olmaktır, desem ne derdin? Aşk fani deil, baki desem ne hissederdin? Sevgi yi aşka asla karıştırma, Bir dalarsan bu şaşkınlığa, Aşk sandığın sevgiden karşılık beklersin budalaca, Karşılığınıda aptalca bir öpücük sanarsın, Yazık olur sendeki o mirasa. Sakın genç sakın! Sevgi yi aşkla karıştırma. Faniyken aşk sandığın şu aptallık,baki kaldığında gelir hatrına.

Devamını Oku
Burcu Kaplan

susuyorum... suskunlugum bazen cok şey anlatıyor bazen... bazende seni bana anımsatıyor yoklugun acıtmasada canımı, kırıyor kalbimi gel istiyorum artık sonsuza dek gel ölümsüz ol ruhumda sev karşılıksız.

Devamını Oku
Burcu Kaplan

dostu olmalı insanın, bazen canı kanı, çogu kez kardeşi, ki yalnızlık olmasın, aglarken bile mutlu, gülerken bile onla olmalı, dostu olmalı insanın sadece dostu... huzurdoluyum şimdi, yalnızlık benden uzakda, ayak ucumda bile deil, başucumda sadece dostum. dostlarım...

Devamını Oku
Burcu Kaplan

sensizliğin içindeyim, seni bile bilmezken, hasretindeyim...özleminde. var gibisin,yok gibi. tek bildiğim hissettiğimsin gönlümdesin, çıkaramadığım gönlümde hayalimdesin, anlatamadığım hayalimde adını bile bilmediğim gayem hayalimsin (2010)

Devamını Oku
Burcu Kaplan

zaman cok şey çaldı, benliğimizi çaldı, masumiyeti çaldı, hayallerimizi bile... aklımda masumiyetin tek hali kaldı ölüm, ölümsüz olmakmı asla, bu dünyada masumiyet yok, masumiyet... küçükkenmiş eskidi mazide kaldı. unutmak istemiyorum masum olduğum zamanları zaman herşeyi siliyor masumiyetimide unutturuyo

Devamını Oku
Burcu Kaplan

Çocukluktan sevmiştim seni,
Sen olmasanda seni görmeyi,
Hayal etmeyi sevmişdim,
Hayalimde ki sendin,
Şimdi gerçek ol,
Aslında beklemekmiş,

Devamını Oku
Burcu Kaplan

artık biten herşeyin ardından bakıyorum tepkisizce
Çaresiz kalıyorum çarelerin içinde olsamda
Biten yıllaramı üzülsem geleceğemi baksam
Kopmuş herşey bağlar yok
Artık hiç bir ana bakmıyorum anı bile yaşamıyorum
Gölgeyim şu dünyada kendimi arıyorum

Devamını Oku