Bu Yürek Çok Sevdi Şiiri - Fatma Avcı 2

Fatma Avcı 2
226

ŞİİR


3

TAKİPÇİ

Bu Yürek Çok Sevdi

Ayağa batan taşlar gibi tek tek ayıklamaya çalışıyorum duygularımdaki rahatsızlıklarımı. Koparmaya çalışıyorum yüreğimdeki yalancı sevdaları, riyakar ruhları..Mutluluk çerçevesinde sergilenirken fotoğraflar, yaşanmışlıkları silgi ile silmeye çalıştım kaybolmuş zamanlar içerisinde.
Sevginin mezarını kazarken tırnaklarınla, yüreğinde içinde bıraktın. Tam kapatmadın, kapatamadın, nefes alabilmek için açıklık bıraktın. Ölmedin, öldüremedin.
Beyninde mesken tutmuş soru işaretlerine cevap bulamadın, içinden geçenleri dillendiremedin. Özgür bıraksaydın yüreğini, kimseye duyurmadan sorabilirdi o.Sessiz soruların yanıtı da sessiz olurdu. Aklın bir adım geride dursa da, yüreğin yollara düşmenin sabırsızlığını yaşardı.
Yüreğim yapayalnız, yüreğim üşüyor. Yeni açmış baharın tomurcuklarının beklenmedik bir ayazla donması gibi kalakaldım. Umut yüklü sevinç damlacıkları bir anda kurudu. Gül yapraklarıyla donatılmış sırça köşküm gidişinle yerle bir oldu.
Güneşin kızıllığı çökerken gökyüzüne son bir veda ile bakar biten güne. İçinde pişmanlıklar, hüzünler umutlar ayrılıklar bırakarak. Hüzünlü bir şarkıdır gün batımları. Filmi başa sarıp tekrar tekrar izlemek gibi…
Yaşadığım zaaf anlarımı zihnimden silmeye çalışıyorum. İçimde yabancı bir sıkıntının tohumları, duygularım allak bullak. Pişmanlıkla az çok tanışmış olan yüreğim, isyanlarda. Acıyı göğüsleyemiyorum, hafifletici yollar bulup çıkararak dayanılır hale getirmeye çalışıyorum…
Oysa sen benim gözyaşımla baktığım pencerenin ardındaki flu resim olarak kalacaksın

Sabır ne kadar büyük bir sınavmış,
Özlem ise insanın canını nasılda yakarmış

Deniz 24.12.2010

Fatma Avcı 2
Kayıt Tarihi : 24.12.2010 11:35:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Berke Özen
  Berke Özen

  bu denemeyi okurken kendimi sesizliğin duruluğu içerisine kapılmış bir sandal gibi hisettim rüzgarın tılsımıyla dalgalrın suratıma şamar gibi değişini hissettim ölümün yakınlığını, terk edilmişliği ,yaşanılmışlığı ve bir çok şey hissetirdi yüreğine sağlık kardeşim

  Cevap Yaz
 • Birol Hepgüler
  Birol Hepgüler

  Muhteşem bir duygu fırtınası ve zengliği var anlatımda. Sitemler ok gibi uçuşuyor, biri sizi çok yaralamış ve kızdırmış.
  Kutlarım, çok başarılı, saygılar.

  Birol Hepgüler.

  Cevap Yaz
 • Gül Şirin Yürektürk
  Gül Şirin Yürektürk

  Sabır ne kadar büyük bir sınavmış,
  Özlem ise insanın canını nasılda yakarmış

  Çok güzel bir yazı

  Cevap Yaz
 • Necdet Arslan
  Necdet Arslan  Yazmak ,hele de bu tür içerikle yazmak avunmaya da olanak sağlarmış.Çoğu güçlü yazarların bu konudaki düşüncelerinin örtüştüğünü biliyorum.
  Yüreğe yük olan fazlalıklardan arınmanın başka bir yoludur bence böyle içselleştirilen duyguların dışavurulması.

  Denemeyi okurken bunları düşündüm.Yaşama değgin,yaşama renk katan önemli olgulardan aşka değgin;aşkın öteki haline değgin önemli yaklaşımlar vardı metinde ve yoğundu sunuluşu.
  İlgiyle okuyuşum belki de o yoğunluktan olduğu değin kişisel saptamaların nesnelle örtüşmesinden.

  Kutluyorum bu güzel yazınsalından dolayı Değerli Deniz'i.

  Cevap Yaz
 • Yaşar Aydın
  Yaşar Aydın

  cok basarili buldum,siirsel bir anlatim vardi.akici ve coskulu bir dil vardi.cok cok begendim.yüreginize saglik.tebrikler
  sevgi ve selamlar efendim :)))

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (11)

Fatma Avcı 2