Aşk, Sevgi Ve Acı Üçlüsü Şiiri - Muammer ...

Muammer Cane
12

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

Aşk, Sevgi Ve Acı Üçlüsü

Aşk, Şekli şemali olmayan, nasıl bir biyolojiye sahip olduğu bilinmeyen. İstediğinde olmayan, istemediğinde hiç beklenmedik bir zamanda, yani zamansız yakalayan bir bilinmeyendir. Asla karşılıklı değildr, sevip sevilmeme durumudur.

Sevgi..., bir insanın başka bir insana duygusal anlamda hissettikleridir. Zamanla artabilen, zamanla azabilen garip birşeydir. Bir an olur biter gibi olur bir an olur yerin yedi kat dibinden bulutların üstüne fırlatır insanı.

Duygu, her insanın doğasında var olan birşeydir. Duygusuz insan yoktur. Sadece yaşanmamışlıklar vardır. Duygu insanın yaşadıklarıyla orantılı bir şekilde gelişir. Ve kimilerimiz az kimilerimiz çok duygusal oluruz.

Huzur, başını kalbine dayayıp kalp atışını dinlerken ki içindeki o hissettiğin hazdır. Kimilerimiz yalnızlıkta, kimilerimiz yalnız kalmamakta huzuru bulur. Kimi sokaktaki insanların hareketlerini izlerken, kimi sahilde bir bankta otururken, kimi uçurumun kenarında, kimi ise sessizlikte huzuru bulabilir.

Mutluluk, mutlu olmandan dolayı yüzümün gülmesi ve adına koyamadığım anlamsız kıpırdı içindeki. Her insan mutlu olabilir. Mutluluk herşeydir. Kimileri milyondolarlar kazanarak mutlu olur, kimileri çöp konteynırından bir parça ekmek bulduğunda mutlu olabilir. Her insanın mutluluğu başkadır. Kimileri küçük şeylerden, kimileri büyük şeylerden mutlu olabilir.

Acı, yaşadıklarının düşüncelerine düşmesi. Bazen geçmişteki güzelliklerin, bazen olmasını isteyipte olmayan güzel hayallerin, yada anıların aklına düşmesi.. Bazen elvedalar, bazen imkansızlıklar, bazen ölümler... Bazen herşey...

Ve bunların hepsini okuduğumuzda yine başa döneriz. Çünkü hepsini yaşadığımız tek bir duygu vardır ki o da Aşk... Bazen güldürür, bazen ağlatır, bazen duygusuz yapar, bazen aşk adamı yapar insanı, bazen seversin, bazen nefrete dönüşür sevgin.. öyle işte.. CaNé!

Yazan:Muammer Cane

Muammer Cane
Kayıt Tarihi : 1.5.2012 09:34:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!