Ali Özkan Asafoğulları: Hayatı, Biyograf ...

307

ŞİİR


9

TAKİPÇİ

ALİ ÖZKAN ASAFOĞULLARI HAYATI

Ali Özkan Asafoğulları 1973 İskenderun doğumlu. Edebiyata olan düşkünlüğüne rağmen 1997 yılında Van Yüzüncüyıl Üniversitesinden Veteriner Tekniker olarak mezun oldu.
Henüz lise talebesiyken İskenderun’daki yerel radyolarda şiir ve müzik programları hazırlayıp sundu. Bu uğraşını üniversite yıllarında da sürdürdü. Okul sonrası yine İskenderun’da özel bir TV kanalında spor-haber muhabirliği, haftalık spor programlarının yapım ve sunuculuğunu üstlendi. Ayrıca çeşitli yöresel belgesellere metin yazarlığı ve seslendirmeler yaptı.
2004 yılında mesleki kariyer yapmak ve dil öğrenmek amacıyla, Moldovya’ya yerleşti. Moldova Devlet Üniversitesinde Rus Dili ve Edebiyatı okudu.
2010 Yılında doğup büyüdüğü şehre yaptığı bir ziyaret esnasında memleketine dönme kararı aldı. Issız yamaçlardaki kayalıklarına dönen bir kartaldı artık o.
Hayatını Antakya’da sürdürmekte olan Ali ASAFOĞULLARI, şiire ortaokulda merak saldı ve daha o yıllarında yazmaya başladı. Çalışmalarını önceleri yakın arkadaşlarıyla daha sonraki zamanlarda radyodan dinleyenleriyle paylaştı.