Ali Ataş Şiirleri - Şair Ali Ataş

----------------------------------------------&
ŞAİR’İN KENDİ KALEMİNDEN:
Ey! Sevgili halkım Bana bu Âşıklık mahlasını sizler verdiniz. Âşık Ali olarak sizinle doğdum sizinle büyüdüm. Sizinle uyudum sizinle uyandım, sizinle güldüm, Sizinle ağladım Sizinle neşelenip sizinle üzüldüm. Sizinle çalıştım sizinle yoruldum, Ben sizin sayenizde şair ve yazar oldum.
------------------------------
BEN AŞIK ALİ ATAŞ:
11 Temmuz 1946 yılında, Kahramanmaraş’ın
Çağlayancerit köyünde tarlada ekin biçerken ...

Ali Ataş

ŞAİR’İN KENDİ KALEMİNDEN:
Ey Sevgili Halkım! Bana bu Âşıklık mahlasını sizler verdiniz. Âşık Ali olarak sizinle doğdum, sizinle büyüdüm, sizinle uyudum sizinle uyandım, sizinle güldüm, sizinle ağladım, sizinle neşelendim, sizinle üzüldüm, sizinle çalıştım ve sizinle yoruldum. Ben sizin sayenizde şair ve yazar oldum.
- --------------------------
BEN AŞIK ALİ ATAŞ:
11 Temmuz 1946 yılında, Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit köyünde tarlada ekin biçerken anam beni dünyaya getirmiş. Her nedense nüfusa 08 Şubat 1948 doğumlu olarak kaydettirmişler. Geceleri gözümü her açtığımda evimiz, caddeler, sokaklar, karanlıktı. Bir duydum ki 1984 yılında köyümüze elektrik gelmiş, aydınlığa kavuşmuşuz.
Adım Ali, soyadım Ataş. Âşık Mahlasımdır. Burcum (Aslan). Okuma yazması olmayan bir ailenin üçüncü evladıyım. Babam, Pazarcık’ta doğmuş. Pazarcıklı olduğumuzu sonradan Cerit’e geldiklerini söylerdi. Dedemin doğumu bilinmemekle birlikte 01.07.1862 tarihinde vefat etmiştir. Babam Dabanlı aşiretinden Veli Ataş. Lakabına (Ateş) derlerdi. Anam Fatma. Lakabına Gıro’nun kızı derlerdi. Kızıllı aşiretinden Kara Bekir’in torunudur.

Devamını Oku