Akraba=Akrep Şiiri - Mensure Kaya

Mensure Kaya
90

ŞİİR


9

TAKİPÇİ

Akraba=Akrep

Akraba=akrep
Hain ve sinsi hep
Tuttu mu ayağından
Bırakmaz koparmadan
Bazen bir maymun
Bazen de bukalemun
Bitmez oynadıkları oyun
Bazen kurt, bazen yılan
Akraba denen o çıyan
Kerkes misali leşimizde
Gözü var her an peşimizde
Akraba=akrep
Hain ve sinsi hep

Mensure Kaya
Kayıt Tarihi : 22.2.2020 15:47:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Mensure Kaya
  Mensure Kaya

  şiirime getirdiğiniz olumlu olumsuz (çoğu olumsuz)olsa da görüşleriniz için teşekkürler.her şair kendi ruh halinden bir şeyler katar şiirine,çoğunlukla sıkıntıların çogu akrabalardan geldiğini gördüm yaşadım gozlemledim.tv programlarına bile bakarsanız sorunların büyük kaynakları akrabalardan.ruh halim ,içimdeki ilham bana bu şiiri yazdırdı.tabı yuzde 20diliminde iyi akrablarda vardır saygı duyarım.antoloji ye şiirimi günün şiiri seçtiği için tesekkur ederim.türkiyenin en iyi edebiyat sanat sitesi.gunun şiiri seçilmesini kınayan eleştiren arkadaslar birşeyler istedıgınız gıbı,düşüncelerınız dogrultusunda olmadıgında saygı duymanız gerektiğini düşünüyorum.saygılar..

  Cevap Yaz
 • Tayyibe Atay
  Tayyibe Atay

  :))

  İyiymiş!..

  Cevap Yaz
 • Ömer Yıldız
  Ömer Yıldız

  içindeki durum senden yana
  yansıtma bizden yana
  akraba düşman olmaz
  kesmeyelim ilişkiyi bizden yana
  dönde bak aynaya

  yinede güne düşen
  yazılanı kutlarım

  Cevap Yaz
 • Cihat Şahin
  Cihat Şahin

  Rahmetlik validem bazı kötü akrabaların kötü tavırlarına maruz kaldığı zaman bu sözün doğrusunu hak eden kötü akrabalar için söylerdi ve bunun iki türlü versiyonunu tekrarlardı ki onlarında söylenişleri şu tarzdadır. 1) "AKRABA İÇİNDEN EKSİK GELESİCE!" 2) "SENİN GİBİ AKRABAYI AKREP DALASIN!" Ama bu konuda asla genelleme ve toptancılık yapmazdı ve zaten yapılamaz da! Çünkü hocalar her hafta Cuma hutbesini bitirdikleri zaman onun arkasından şu ayet-i kerimeyi okurlar. "ŞÜPHESİZ Kİ ALLAH ADALET VE İHSANI VE AKRABALARA VE DE SİZE YAKIN OLANLARA SİZDE OLAN MADDİ VE MANEVİ ŞEYLERDEN VERMENİZİ EMREDER! VE DE SİZİ HER TÜRLÜ AŞIRILIKTAN VE DE KÖTÜLÜKTEN NEHYEDER!". Evet bir kısım akrabaların kendi yakınlarına olmadık kötülükleri reva görüp akrebin sokmasını hak ettikleri doğrudur ve bunlar akrepten daha da tehlikeli mahluklardır ama şiiri yazan arkadaşın bunları iyilerden ayırması ve şiirini okuyanlara ibretlik ve okunası hale getirmesi gerekirdi. Jürinin böyle bir şiiri Günün Şiiri seçmesi ise gerçekten hoş olmamış vesselam.

  Şairden yeni şiirlerinde bu konularda daha hassas davranmasını jürinin de arkadaşların haklı taleplerine ve kamu vicdanının sesine karşı daha hassas davranmasını istirham eder herkese hayırlı çalışmalar dileriz.

  Cevap Yaz
 • Emel Ercan Sağtürk
  Emel Ercan Sağtürk

  Akrabayı akreple eşitlemek ne yanlış bir durum. Hadi bunu geçtim.şair kızmıştır anlık içini dökmek için yazmıştır .yazamaz mı yazar.Ama günün şiiri köşesinde örnek şiir olarak gösterilebilir mi.asla .olmamalıydı.
  Seçki Kurulu bu köşede yayınlamadan önce lütfen okuyunuz şiirleri.rastgele her elinize geçen şiiri günün şiiri yapmayın.

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (12)

Mensure Kaya