Acı Cekmek Şiiri - Hüseyin Arslan 3

Hüseyin Arslan 3
116

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

Acı Cekmek

İsmet Özel diyor ki;
Acı duymak ruhun fiyakasıdır. Evet öyledir, ama yüreğin, ruhun eğiticisidir. Eğitir ruhu, sızlata sızlata! Acı bedende ki direnci dilin gözlerine taşımakaynağıdır.

Acı, en sade, en narin, en kibar ve en saf duyguların ruha nüksetmesidir. O bir mekanıdır önce ruhun sonra bedenin, seni inlete inlete yüreğinde yurt kurmuş bir tahttır. Inmesi olanaksız olan!

Acı, ezilmişliği, şaşkınlığı, bunaltıyı, sıkıntıyı, elemi, derti, yenilgiyi, kaybetmenin ҫaresizliğiyle bir daha yerine gelmeyecek düzelmenin mekan tuttuğu yurtluktur!

Hisler burada sızıya dönüşür ve insanı kendi ҫaresizliğinde boğarak bitirir. Bundan, yani acidan kurtulan hiҫ bir kimseyi tanımıyorum ben! Bedenim bu sayede lime lime dökülmüş duvar sıvası gibi beni alıp götürüyor!

Acı, insanı kendi yanlızlığında süzerek damla damla yok etmesidir bir bedeni! Ҫok acı gördüm ve de görmeye devam ediyorum!

Yaşadığım her gün bir önce ki günden daha derin sızıların acısıyla beni incite incite sana getiriyor. Sevginin acısını ise tarif etmek arife yakışmaz!

23.07.20

Hüseyin Arslan 3
Kayıt Tarihi : 24.7.2020 23:39:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!

Hüseyin Arslan 3