Yusuf Ziya Leblebici: Hakkında ziyaretçi ...

Yusuf Ziya Leblebici
512

ŞİİR


5

TAKİPÇİ

 • Gül Sen
  Gül Sen 16.04.2006 - 11:22

  Yusuf Ziya Leblebici....Çok değerli bir insan ve şair.Geç te olsa kendisini tanıma fırsatı bulduğum için mutluyum. Şair değilim ama şiir okumayı seven birisi olarak şiirlerini değerlendirdiğimde, her konuda ve büyük bir ustalıkla yazılmış dizeler görüyorum.Büyük bir zevkle okuyorum.Beni çeken yönü şiirlerinin güzelliğinin ötesinde tevazu sahibi oluşu. Asla kibirli biri değil. Bence bu çok güzel bir özellik ve o kişiyi daha da değerli kılıyor.Başarılarınız daim olsun Sayın Leblebici.

 • Murat Güven
  Murat Güven 21.09.2004 - 09:53

  Bizim yaşımızdaki insanlar genellikle ağır ama anlaşılır şiirlerden hoşlanır. Çünkü kendimizi bu şekilde buluyoruz.
  Laf ebeliği yapıp şiirlere renk verme telaşı içinde olanların aksine 'Türkçe' yi iyi kullanan şairler ve onların şiirleri hakettiği değeri alır.
  İşte Yusuf Ziya Leblebici de onlardan birisi. Kendisini antolojide tanıdım. Şiirlerini indirerek gerek kendi listeme gerekse arkadaşlarıma ve şiir ortamlarına taşımaya çalıştım. Seçkin bir yeri var. Şu ana kadar ki çalışmalarından dolayı kendisini kutluyor, bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyorum.

 • Adanur Yazıcı
  Adanur Yazıcı 16.09.2004 - 12:35

  Senin ve kaleminin yolunda her beraber yürümeyi arzu ediyorum.
  Sen bana göre şairlerin içinde farklı bir yerdesin. Lütfen bu yerini koru üstadım.

 • Cansu Dereli
  Cansu Dereli 15.09.2004 - 10:31

  Yusuf Ziya Leblebici'nin bütün şiirlerini beğeniyorum. Şiirlerinde kendimizi buluyoruz.
  Başarılar diliyorum

 • Mukadder Çağlayan
  Mukadder Çağlayan 07.09.2004 - 13:15

  Sevdiğim ve takip ettiğim şairler vardır eskilerden Ahmet Arif, günümüzden Yusuf Hayaloğlu gibi. Şimdi bunların arasına sizde gidiniz sayın Leblebici. Şiirlerinizi beğenerek okuyorum. Mutlaka yarınlarda da okuyacağıma inanıyorum. Başarılar.

 • Sercan Kaya
  Sercan Kaya 07.09.2004 - 12:41

  İşlediğiniz konular ve şiirlerinizin akıcılığı çok hoşuma gitti. Ben şiir yazamıyorum ama iyi bir şiirseverim.
  Başarılısınız ve bu başarılarınızın devamını diliyorıum

 • Hatemi Kaya
  Hatemi Kaya 03.09.2004 - 18:25

  Ülkemizde ozanlar artık çok zor yetişiyor. Halkın duyarsızlığı ve bilinçsizliği karsısında sadece saz çalana ozan deniyor. Halbuki o sözleri yazanda ozandır. Bizi anlatan, sevdalarımızı isyanlarımızı dile getiren sanatcılarımızda ozandır. İşte bunlardan biri de Yusuf Ziya Leblebici.
  Şiirlerine baktığımızda atma-tatma yerine özünü görüyoruz. Yerine göre hicive de giren sayın Leblebici bazı şiirlerinde ilkçağlardan bugüne, bugünden yarınlara kadar uzanıyor. Ben kendisini çok başarılı buluyorum. Üzerindeki perdeyi çekip attığında mutlaka şiir denince akla gelebilecek isimlerden biri olacağına inanıyorum. Halkoder'deki çalışmaları, diğer şairlere destekleri kendisini sevdirirken ben onu şiir dostu, ozanların kalemi olarak görüyorum. Yollar sana açık dostum, yeter ki sen yürümene devam et.

 • Muharrem Çıra
  Muharrem Çıra 02.09.2004 - 12:07

  Ülkemizde iyi şairlerimiz var. Yusuf Ziya Leblebici de bunlardan birisi. Güzel şiir yazıyor. Konuları güzel işliyor. Dikkatimi çeken şey ise, tek bir tarzdan gitmiyor. Kendi içerisinde çeşitliliği yaşıyor ve yaşatıyor. Şiirlerini incelediğimde serbest ve ölçülü dalda şiir yazmayı becerebilen kelime anlamlarını okuyucusuna rahatlıkla hissettiren bir yapısı var. Ama birde bakıyorsunuz şiir bittikten sonra düşündüren yanı var. Bana göre bunlardan en önemlisi, Yusuf Ziya Leblebici mesajlarını şiirlerinin son mısralarında patlatıyor. Başarılı bir şair, umarım yolunda bu hızla devam eder. Saygılar.

 • Nuray Kocaman
  Nuray Kocaman 30.08.2004 - 12:27

  Şairlerimize hakettikleri değerler için buradan bir katkımız olacaksa yolunuz aydın olsun Yusuf arkadaş...

 • Nurseli Kahraman
  Nurseli Kahraman 28.08.2004 - 13:54

  Şiirlerini yakınen takip ediyorum. Hatta internetteki bütün şiirlerini aldım. Yolun çok iyi. umarım adımlarında eksilme olmaz. Biz Nazım Hikmet'lerin, Ahmet Ariflerin şiirleriyle yoğrulduk derken sizin gibi genç şairler yeni nesilleri şiirleriyle yoğuracak buna inanıyorum. Yolun açık olsun genç arkadaş...