Yeter Karaer3 Şiirleri

2

ŞİİR


3

TAKİPÇİ

Yeter Karaer3

KONUŞUYORUM siyasi bakış.

Bu günlerde siyaset çok aktif, kulak vermemek elde değil o kadar ikna edici konuşuyorlar ki kim haklı kim yalan söylüyor ayırt etmek ne mümkün, hayat boyu herkes kadar duydum siyasilerin konuşmalarını, aldandığım da oldu bunlar iyi diyerek, siz hiç gerçekten iyi bir yönetime rastladınız mı? Yani toplumumuzun hepsin memnun ede bilen bir yönetimden bahsediyorum ben görmedim her gelen yandaşçı ve çıkarcı gerçekten söz verdiklerini yerine getiren var mı, peki kim suçlu? Yönetenler mi, bana kalırsa bütün toplum suçlu, çünkü o yöneticiler uzaydan inmiyorlar bizim yetiştirdiğimiz kişilerden oluşuyor, birey toplumun aynasıdır boşuna onları suçlamayalım biz kökten aldatmayı ve aldanmayı ilke edinmiş bir ülkeyiz ölmüş atalarımızdan tutun doğacak çocuklarımız dahi masum değil yolunda gitmeyen her şeyden herkes sorumlu elimizi vicdanlarımıza koyup dinleyelim, biz koyun olmayı seven bir toplum olmaktan kurtulmayı bilmiyoruz her söylenene vaat edilene sorgusuz inanıyoruz işimize böyle geliyor çünkü.
Bizi bölüp parçalayıp yönetmelerine izin vermeyelim
Nedir bu gidiş böyle, kimi ırkçı parti kurmuş kimi dinci kimi devletçi, peki insan bunun neresinde, insanlık onuru ve hakkı nerede.
Bıktık artık mahalle ağzı kavgalardan, artık kendinize gelseniz diyorum, şu kokuşmuş siyasetten öğürme gelmiş insanlara, şu gidişe bir göz atın, insanlık, sevgiyi, saygıyı, unuttu basit kavgacı gürültücü bir toplum olduk çıktık nerede o ağır başlı saygın insanlar nerede.

Devamını Oku
Yeter Karaer3

Suskunluğum.

Derin ve zamansız suskunluğum.
Konuş diyorum susmak zamanı değil
Adımı korkak diye anılmasın;
Bir konuş ki yer yerinden oynasın.

Devamını Oku