Veliaht Şiiri - Turan Tuncer

Turan Tuncer
356

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Veliaht

Sen gözlerinle aydınlat gecemi kadınım
Kıskansın kor ateşini şu heybetli güneş.
Yastık yorgan tutuşsun değdikçe tenin,
İçimde çıkan yangınları tenin söndürsün.

Dayasan namlusunu ağzıma kadınlığının
Parçalasan susturduğum tutsak kelimeleri.
Dilimi çalsın dişiliğinin kekremsi tadı,
Şehvetinle vursan içimde şelaleleri.

Ne çıkar bir günah daha yazılsa haneme
Gideceğim cehennem teninden serin kalır.
Savurursan harmanımı doğurgan rahmetinle,
Pınarından süt sağsın, kızdan sonra veliaht.

Alkadraz_Kuşçusu
04 Ekim 2008 İst
www.turksiirmektebi.com

Turan Tuncer
Kayıt Tarihi : 4.10.2008 11:56:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Sait Acıkgoz
  Sait Acıkgoz

  Şiiri yargılayanlar olacak. Toplumsal kültürün 'ayıptır'
  çerçevesi şiiri hak ettiği değerden uzak tutacaktır. Bizi kuşatan bir toplum var. Ama bir insan olarak da kendimiz varız. Birey ve toplum birbiriyle çatışmalar yaşar. Ama varoluşçu bir felsefede olan, varlık olgusunu ön plana çıkarır.
  Hangimiz duygularımızı yazmıyoruz ki. Kimimiz imgenin kanatları arkasında kimimiz de apaçık. Apaçık yazmaya başladık mı, hemen yargılanıyoruz.' Pazarda Öpeceğim' şiirimi yazdığımda yer yerinden oynamış, beni ayıplamışlardı. Oysa emperyalizmin ülkemizdeki oyunlarını yazmıştım. Bu finalde apaçık belliydi. Sonu okumayan sivriler, şiiri algıyamayacak kadar zayıf ve şiiri kasidecilik anlayışında tutanlar, bir bardak suda fırtına kopardılar ve yazışmalarımla kopardıkları fırtınada boğuldular.
  Şiiri çok beğendim. Yaşamın bir gerçeğidir ki kadında erkeğin aradığı hazlar anlatılmış. Hangimizde bu duygu yok ki. Ama buyazılır mı diyenlere diyeceğim şu ki şiirin konusu her şeydir. Şimdi bu arkadaşlarım Can Yüceli, Neyzen Tevfik'i , Şair Eşrefi de okumazlar. E, şiir sevgisi bu kadarmış derim.
  Yüreğine sağlık.

  Cevap Yaz
 • Selahattin Özbaş
  Selahattin Özbaş

  yok yok ben bunu okumadım kusura bakmayın ama fantezilerinizi kendi dünyanızda yaşasanız daha iyi olur en azından ben böyle düşünüyorum kaleminize elinize yüreginize saglık...

  Cevap Yaz
 • Perihan Pehlivan
  Perihan Pehlivan

  ya bir önceki yoruma ne demeliyim bilmiyorum. ben şairin kalemine imgelerine bakarım. dört dörtlük fantazi. elbet beğeneni, isteklisi vardır. kutlarım şairim, güzel işlenmiş, güçlü imgeler yerine oturmuş. bir doktor hastasına nasıl bakarsa bende şiire öyle bakarım anlamsız tartışmalar benden öte. beğenmek beğenmemek, yorum yazmak yada yazmamak biz insiyatifimiz. okur geçersiniz. bu antoloji tartışmaları anlamsı geliyor. dostluk adına üzüldüğüm için yazdım bu cümleleri. saygıyla.

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (3)

Turan Tuncer