Mehmet Gazi Yıldırım Antoloji.com

İnsan Sorumluluktur
Yüzümü ve yüreğimi iyi insanlara sunmaya karar verdiğimde düşündüm,kendimi onarmalıyım diye..İçimdeki tüm karanlıkları sürgün ettim yıldızlara..
Kendi kendime konuşarak yatıştırdım öfkemi..İnsanlara kızmamayı öğrendim.Barıştı insanların en temel gereksinimi.Barış için savaştım,barış için direndim ve el ele tutuştum insanlarla barış için.
Biliyordum bütün kötülüklerin temelinin sevgisizlik olduğunu..Anneler tepeden tırnağa sevgidir..Annelerin büyülü gülüşlerinden tamamladım sevgi eksiğimi..
Dünya'dan geçenleri görmek için sayısız pencereler açtım kendime.
Aşksızda olamazdı elbet;Kendimi yorumlayıp sunabilmeliyim dedim aşk için ve bırakmalıyım artık şu oyun çağı çocuğu kırılganlığını..
Daha bin tane yolu vardı ilkel doğamı insansı bir doğaya dönüştürmenin.Her yola çıkmayı göze aldım insanlaşmak daha da insanlaşmak adına..
..

Devamını Oku
 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 28.03.2021 - 08:19

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 28.03.2019 - 21:14

  Sayın Mehmet Gazi Yıldırım
  Sizi sitemizdeki bu saygın gruplarımızda görmek dileklerimizle...

  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >

  * Antoloji Yetkili Şairleri * Evrensel Sanatçılar * Şarkı Sözü Yazarları *
  * Çağdaş Şairler * Antoloji Sitesi Üyeleri * Özgür Şair-Yazarlar *

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 28.03.2017 - 23:38

  Şair-Yazar arkadaşımız ayın Mehmet Gazi Yıldırım

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

Toplam 20 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Tek Hece Aşk

  Cemal Safi

  10.06.2017 - 23:01

  Cemal Safi ustamız şu ara çok ciddi bir sağlık sorunu yaşıyor.Sağlığına kavuşup şiirleriyle yüzlerimizi güldürmesi dileğiyle...

 • Düşlerimde ki Delikanlı Kız

  Salim Erben

  15.05.2016 - 19:49

  ''' Bir testi şarap gibi
  İçesim gelir
  Dudaklarında ki gülüşleri...'''

  Bu öyle her şiir yazıyorum diyenin kolay yakalayacağı bir söylem değil Sayın Erben tüm yüreğimle kutluyorum bu vurucu dizelerinizi...

 • Al Beni Doğa Sar Bedenine

  Songül Akgün 2

  23.01.2016 - 10:12

  Güzel şiirleriniz var.Yazanın birikimlerine dair mesajlar barındırıyor dizeler.Özgün öyle sık kullanılmayan söylemlerle kendini ifade etmeyi başarmış üst düzey şeyler okuduklarım.Sadece bir konuya dikkatinizi çekmek istedim.Bunu şiirinizi sıradanlaştırmak amacıyla söylemediğimi tersine şiirinizi dah ...

Toplam 22 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • fedakârlık

  27.01.2016 - 12:04

  Türkçesi,özveri.Kendini unuturcasına bir coşkuyla bir başkasını, bir başka şeyi sevme işi.Yine kendini unuturcasına bir coşkuyla o başkaları ya da başka şeyler için zaman ve emek harcama işi...

 • Azerbaycan

  01.09.2008 - 20:31

  Sevgili arkadaşlar
  Azerbaycan hakkında yazılanları merak ederek bu sayfaya girdim.Ancak tüm yorumların 'Azerbaycan Türkçesine gülmek'üzerine yoğunlaştığını görünce merak ettim ve o yazıyıda okudum.Bence o arkadaşa biraz haksızlık etmişsiniz.Çünkü bir seferinde bir yolculukta yol arkadaşlığı ettiğim ve prof.olduğunu söyleyen bir azeri vatandaş benzer şeyleri bizim konuştuğumuz Türkçe için söylemiş ve çok komik bulduğunu bildirmişti.Hatta hiç unutmuyorum hastane ve resmi daire girişlerindeki 'DANIŞMA' bölümünü örnek vermiş biz azeriler bunu danışmak fiilinin olumsuz şekli olarak yorumlar ve danışmaktan vaz geçeriz demişti.
  İnsanlar sevimli,sempatik,hoş buldukları şeylerede gülerler.Birşeylere gülmek o şeyi aşağılamak anlamına gelmez her zaman.Ne olur hiç olmazsa bu sayfalarda birbirinizi daha iyi anlamaya,daha hoşgörülü olmaya çalışın.Ne olur....!

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR