Yavuz Bayram Çalışkan Antoloji.com

YAVUZ BAYRAM ÇALIŞKAN (ŞİİRHAN) HAYATI VE ESERLERİ

17.06.1959 yılında Aksaray ilinde dünyaya geldi. İlk,orta,lise öğrenimini Aksaray'da tamamladı.Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü'nün Sosyal Bilgiler Bölümünü 1980 yılında bitirdi.Kahraman Maraş Gazi Ortaokulu ve Andırın Lisesinde, Hakkari Beytüşşebap İlköğretim Okulunda,Aksaray Çavdarlılar Köyü İlköğretim Okulunda öğretmenlik, Aksaray Çekiçler Ortaokulunda Müdürlük, Acı pınar İlköğretim Okulunda öğretmenlik, Aksaray Eğitim Araçları Donatım Merkezinde ve Açık Lise’de öğretmenlik, bölüm şefliği ve müdür yardımcılığı, Aksaray Zafer İlköğretim Okulunda öğretmenlik yaptı, 1992 yılında Anadolu Üniversitesi Coğrafya Bölümünü bitirdi. Aksaray Hazım Kulak Anadolu Lisesinde beş yıl müdür yardımcılığı yaptı. Ailevi durumlardan dolayı Yalova'ya taşındı.Yalova Lisesi’nde öğretmenlik yaptı ve Yalova Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde Müdür yardımcısı olarak mesleğinde yirmi beş yılı tamamlamıştır. Eşi 8 mayıs 2009'da vefat etti. Üç çocuk babasıdır.
1978 yılından -2003 e eserlerini 'Yaşanmamış Mutluluk ' adlı eserinde topladı. Kendi imkanları ile kitabını bastırarak dağıttı.
Aksaray Hazım Kulak Anadolu Lisesinde 'Bilime,gençliğe,geleceğe ışık' dergisinde şiir ve yazıları yayınlandı.Aksaray'ın ve Yalova’nın yöresel gazetelerinde şiirleri yayınlandı.İnternet ortamında Şiirhan rumuzu ile şiirlerini okuyucuları ile paylaşarak ömrünün kalan kısmını Aksaray'da geçirmektedir. Yaklaşık 350 kadar şiiri vardır. Şiir yarışmalarında dereceleri vardır.
'Yüreğimi Kapıda Bıraktım Serabım' adlı eseri antoloji.com’da sizlerin beğenisine sunulmuştur. 'Bitmemiş Roman' ile de Saruhan ve Gamzeli'nin ölümsüz aşklarına şahit olacaksınız. En büyük hayali “Sevda yüreklerde aşk baktığın gözlerdedir” sloganını şarkılaştırmaktır.Türk Sanat Müziği ve popüler müzik dalında eserler üretmektedir.

..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 17.06.2023 - 23:02

  Şair arkadaşımız Sn. Yavuz Bayram Çalışkan
  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 17.06.2022 - 22:15

  Arkadaş Grubumdan Sn. Yavuz Bayram Çalışkan
  << DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >>
  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu saygın gruplarımızda görmek dileklerimle esen kalın.
  * Antoloji Yetkili Şairleri * Evrensel Sanatçılar * Şarkı Sözü Yazarları *
  * Çağdaş Şairler * Gizler Dünyası * Özgür Şair-Yazarlar * Antol ...

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 02.01.2022 - 09:45

  YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN
  NİCE MUTLU YILLARA

Toplam 18 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 1019 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • beşiktaş

  24.11.2008 - 07:58

  Beşiktaş, özgürlük, sevinç,umut,yaşam güneşi, kısacası hayat demektir.Yavuz Bayram Çalışkan (Şiirhan)

 • ağlamak

  16.11.2008 - 20:29

  Gözlerdeki gizem ruhu sarıyorsa, bırakın dökülsün yaşlar yerinden,
  O aşıklar sevdaya sarılsın, sağanaklar ıslatsın serinden,
  Yüreklerdeki ateşe damla olsun en derinden,
  Ağla gözlerim ağla sevdamı, ağla ki bileyim sevdiğimi.

 • yaşamak

  29.05.2007 - 15:47

  Yaşamak ve Sen

  Denizler mavi, ormanlar yeşilse, dağlar da ister renkleri, yazı ayrı baharı ayrı kışı ayrı, şarkılara türkülere yol olur bu renkler, yoksa gökyüzünde parlayan güneş midir? Dünyamızı aydınlatan! Ben aşk yorgunuyum rüzgârlar yapraklarımı döktü, karlar üşüttü, yalnızlığın Everest’in boyunu geçtiği günlerdeyim.

  Umutlarım, ilk bakışım, bahar kokum, aşk şarkım, nerdesin, dudağında hangi türküler var, mehtabın güzelliğine bakar durur musun? Seni hilesiz sevdim, anlamlı ve duygulu sevdim, yüreğime dökülen her damla kanda bir çiçek açar ve acılarla tomurcuklanır hayallerim. Yitirdiğim sesin, boynu büküklüğüm, iklimsizliğini yaşadığım şehirler. Hüzün akan gözlerime bakabilseydin, yalnızlık ve senle dolu bir yaşamı görebilirdin. Çıkarsız sevdiğim güzel, bir tek seni sevdim.

  Yollarda yeller serin eser, ela gözlerinde uçan güvercinler üşür mü şimdi? Sevdamız tek kaldı ya, hani baharı içime gömdüm ya, türkülerim sevgilisiz ya, sen yüreğime kor oldun ya, heveslerim buz tuttu ve yüreğim yüreğinde kaldı ya, bildiğin gibi.

  Bu gözlerin suları çekilirse bir gün, bir kürek toprak sende at ne olur. Kuşlardan önce gidersem bu kentlerden, acılarımda seni bir gün mutlaka bulur. Yokluğum ölüm değil elbette, ama ölüme doğan bir gün be gülüm.

  Unutamadığım, yar diye kollarıma aldığım, gecelerin gizinde kaybolan isyanlarım, beyaz badanalı duvarlara sıvadığımız günler, doyamadığım hazzım, içimdeki yangınlarım ve içime çektiğim kokularınla, içim doldu gülüm, içim doldu. Sevdamın lale devri, aradığım Leyla’m, yiğitliğimin türküsü, deryalarımın pınarı, olmadığın günlerimde yaşamak ve sen anla işte.

  Yavuz Bayram Çalışkan

Toplam 4 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR