Tülin Sezer Antoloji.com

Çatalca doğumlu, çocuk resimleri analisti ressam, şair olan Tülin Sezer; Kırım kökenli bir ailenin kızıdır. Evli ve iki çocuk annesidir. Evlendikten sonra yarım kalan eğitimine devam ederek önce Anadolu üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünü bitirmiştir. Daha sonra İşletme bölümünden mezun olmuştur. İstanbul Rumeli Üniversite’sinde Siyaset Bilimi ve Ekonomi bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Güzel sanatlara olan ilgisinden dolayı proje araştırmalarında yerel yönetimler konusuna ağırlık vererek “Yerel Yönetimlerde Kültür Ve Sanat” konusunda proje yazmıştır. Kültür ve sanat uzmanı da olan Sezer yüksek lisansını başarı ile tamamlamıştır. Daha sonra aynı üniversitede “Çocuk Resimleri Analizi” eğitimi almıştır.
Kendisine ait atölyede resim çalışmaları yapanken sergilere katılıp sanatsal faaliyetlerin yanında ülkemizde genç ressam yetiştirilmesine de katkıda bulunmak tadır.
Kendisini geliştirmek amacıyla bir dolu uğraşısı arasında zaman ayırarak İstanbul Enstitüsünde yazarlık eğitimi almıştır. Şiire ve günce yazılarına çocukluğundan beri ilgi duyan ressam, şair Sezer ‘in çeşitli yerel ve ulusal gazete ve dergilerde yayımlanmış yazıları ve şiirleri vardır. Kapak resmini de kendisinin yapmış olduğu 2021 Bizim Ece Şairler Antolojisi kitabında şiirleri ile yer almıştır. Ayrıca şarkı sözü yazarıdır. Bestelenmiş eserleri mevcuttur. Kapak resmini yapmış olduğu bir şiir kitabı yayımlanmıştır. Sezer, halen Haberekspress ve Maltepeekspress gazetelerinde köşe yazarlığını sürdürmektedir.
Ressam İsmet Yavuz’dan yağlı boya resim, teknik eğitim ve bilgi konusunda uzun süre ders aldıktan sonra resim konusunda uzmanlaşarak profesyonel ressam Tülin Sezer olarak çevresi tarafından kabul görmüştür. Aslen Kırım kökenli olan şair, ressam Sezer çeşitli ressamlardan aldığı eğitimlerle yetinmeyip belediyelerin açtığı İsmek ve Halk Eğitim müdürlüğünün açtığı çeşitli kurslara da katılarak çeşitli sertifika ve belgeler almıştır. Ressam Tülin Sezer yapmış olduğu çok sayıda resimlerini, tablolarını Türkiye’nin çeşitli illerinde, İstanbul’un değişik ilçelerinde ve ata diyarı olan Kırım’da da açılan sergilere, çalıştaylara katılarak halkın beğenisine sunmuştur. Bu amaçla katıldığı çalışmalardan aldığı sayısız katılım belgesi, plaket ve başarı belgeleri  mevcuttur. Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde ve çalıştaylarda ressam olarak yer almıştır. Birçok Sivil toplum kuruluşunda yöneticilik ve başkanlık yapmış olan ressam Tülin Sezer halen Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Şefika Gaspıralı Kadın İnsiyatifi Çatalca temsilcisidir.
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 24.02.2023 - 18:27

  Site arkadaşımız Bayan Tülin Sezer
  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 24.02.2023 - 08:12

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
  Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 03.10.2022 - 04:49

  Şiirinizi
  beğeni ile okudum

Toplam 16 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 18 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR