Gencay Doyran Antoloji.com

...ağlarım hatıra geldikçe gülüştüklerimiz..

 • On Ayrılık Şiiri 4

  Ataol Behramoğlu

  09.04.2006 - 13:20

  Başka biri olacaksın istemesen de
  Tenine başka bir ten dokunduğunda
  Gövden buluştuğunda başka bir gövdeyle
  Başka bir nefesle karıştığında nefesin

  Başka biri olacaksın istemesen de
  Gece uykunda ya da gün ortasında
  İrkileceksin apansız bir duyguyla
  Bir uçurum kıyısında sendelemiş gibi ...

 • Kuvayi Milliye

  Nazım Hikmet Ran

  11.12.2005 - 23:49

  Kuvayi Milliye Destanı'nı bir de İstanbul Devlet Tiyatrolarında izleyin..Hüngür hüngür ağlayın..

 • Başka İstanbul Yok

  Ekrem Şama

  19.05.2005 - 00:38

  Bazı genç şairler gibi arapça-farsça yazma sevdasına kapılmamanıza sevindim.Güzel şiirinizden dolayı sizi tebrik ediyorum.

Toplam 10 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • Oktay AKBAL

  25.04.2006 - 23:20

  Oktay Akbal... Nereden başlasam bilmem ki? Dupduru Türkçesi, hüzün dolu öyküleri, denemeleri... Her Salı, Perşembe ve Pazar günleri Cumhuriyet Gazetesi'nde iple çektiğimiz köşe yazıları... Oktay Akbal Türk edebiyatında eşine az rastlanır yazarlarımızdan. Yazılarındaki akıcılığı ve akılcılığı, Atatürk devrimlerine sıkı sıkıya bağlı, aydınlanmacı, vatansever bir aydınımız. Onlarca kitabı yayınlanmış zamanında. Şimdi birçoğu basılmıyor. Bütün eserleri tekrar yayınlanmalı ve gençlerimiz bu büyük yazarı tanımalı.Hak ettiği ilgiyi göremiyor maalesef toplumumuzdan. Zaten kim hak ettiği değeri görüyor ki bu ülkede.

 • nurullah ataç

  09.04.2006 - 22:24

  Nurrullah Ataç'a laf etmek anlamsız. Türkçe'ye en büyük katkıyı yapanlardan birisidir kendisi. Bazıları uydurmaca dese de. Şu an onun 'uydurduğu' kaç kelimeyi kullanıyoruz hayatımızda; onu eleştirenler bile bunun farkında değil. 50 yıl önceki yazılarına bir bakın. Ne de güzel bir Türkçe. Bugünün Arapça yazma sevdalılarına ısrarla öneriyorum Nurullah Ataç'ı. Onlara şunu da söylemek istiyorum: Arapça yazmakla çok önemli bir iş yaptığınızı zannetmeyin. Süslü yazmak için boşuna kasmayın. Bir ara şiir yarışması düzenlenmişti bu sitede. Birinci olan şiiri bir görseniz. Bir Arap vatandaşı yarısını anlar şiirin. Türkçe'nin gözünü seveyim.

 • komünist

  15.04.2005 - 22:45

  istiklal caddesinde ayakta nike ayakkabılı, kıçta levis pantolonlu, elde son model kameralı-polifonik cep telefonlu kişilerin sattığı dergi

Toplam 28 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR