Teginnn Antoloji.com

 • Irkçılık

  12.11.2004 - 12:13

  ırçılık..
  milletler arasında ırksal farklılıklar bulunduğuna inanılan bu farklılıkların genetiksel olarak nesilleri aktarıldığını kabul eden görüş..

  ırkçı insanlar bağlı bulundukları ırkın çıkarlarını düşünürler

  1) IRK VAR MIDIR
  ırkın var olduğu bugünün bilimsel araştırmaları ortaya koymuştur. bahsettiğimiz ırk seceresini bir ağaç olarak düşünebilirsiniz..ağaç ta 3 adet dal yukarı çıkar bunlar kendi aralarında da bölünürler..(örneğin çin moğol türk kavimleri belli bir zaman aralığında beraber idiler..daha sonra zaman içerisinde ırksal çeşitlilikleri arttık ayrıldılar ve bu gün çin türk ve mogol dediğimiz milletlet oluştu.. ki bu grubu ön türk denilir ve bu grup içerisinde bır kısım kızılderili kabileler olduğu kabul edilir.. henüz kesin sonuçlar elde edilmedi bu konuda..)

  2) IRKÇILIĞIN ÇEŞİTLERİ

  bunu en basit olarak 2 ye ayırabiliriz..
  1. kısım nazist anlayıştır.. en mükemmel ırkın kendi ırkları olduğunu savunan ve başkalarını öldürme yok etme hakkını kendilerinde gören ırkçılık..
  2. kısım ise var olduğu ırkın özelliklerini korumaya çalışangörüştür.. bu görüş te her ırkın güçlü ve güçsüz olduğu özellikler vardır..bir ırkı daha üstün görme yoktur sadece içinde bulunduğu ırkı sevme ve koruma duygusu vardır.. başkaları yok etme dürtüsü yoktur(türk ırkçılığı)

  bunlar birbirinden ayrılmalı ve konu daha iyi irdelenmeli.. ön yargılı olunmamalıdır

 • türk solu dergisi

  27.10.2004 - 02:18

  olması gereken bir fikir akımının yayın kolu.. umarım bu görüş birgün siyasi bir akıma dönüşerek partileşir..aksi hali devrim dir.

 • doğu türkistan

  27.10.2004 - 02:14

  kuzey çin.. urguristan..müslüman uygur türkleri yaşamaktadır..sistematik bir asimilasyon hareketi mağruz kalmaktadırlar.kurtuluş mücadeleleri devam etmektedir.

Toplam 7 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR