Tahir Görenli Antoloji.com

ÖZ GEÇMİŞİ

Tahir Görenli; 1963 yılında Kahramanmaraş Afşin ilçesi, Armutalan köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, Ortaokul ve Lise öğrenimini ise Kahramanmaraş’ta bitirdi. Şiiri çocukluk yıllarında, Hayati Vasfi Taşyürek, Abdürrahim Karakoç, Hacı Yener, Kul Hamit gibi şairleri dinleyerek ilham aldı ve yazmaya başladı. Edebiyat ve halk şiirleriyle ilgili bilgilerini ise Araştırmacı Yazar, Halk Şairi Mansur Ekmekçi’ den alarak kendini bu alanda daha da geliştirdi.
Bir kamu kurumunda çalışmakta olan Tahir Görenli, Televizyon programlarına ve Türkiye’nin birçok ilinde uluslararası şiir gecelerine katıldı. Gönüllü olarak Kahramanmaraş Kent Konseyi’ne bağlı Kültür, Edebiyat ve Sanat Çalışma Grubu kurucusu ve başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Şiirleri; Şiir Fırtınası Antolojisi, Türk Dünyası Şairler Antolojisi ve Adana Büyükşehir Belediyesi yayını olan Mansur Ekmekçi’nin hazırladığı “Adanalı Yazarlar, Şairler ve Ozanlar Antolojisinde” yer aldı. Eğitimci, Şair, Yazar Ramazan Avcı tarafından hazırlanan ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nce basımı sağlanan “Karacaoğlan’dan Günümüze Kahramanmaraşlı Şairler” Ramazan Avcı beyin hazırladığı Şuaranın yaşayan yüz, ü şairler şehrinin 100 şairinden 100 şiir kitabında yer aldı. Ukde yayınlarında yayınlanan Serdar Yakar beyin hazırladığı yaşayan şairler şiir kitabında yer aldı. Yrd. Doç. Dr. Seher Atmaca’nın hazırlamış olduğu, “Binboğa’nın Söz Pınarı” adlı şiir kitabında yer aldı kendi eserim olan Ömür Mevsimlerim şiir kitabım yayınlandı
Eserleri; Hece Taşları, Sözün Ustaları, Vesselam, Kumru dergisi,Alkış dergisinde ve muhtelif gazetelerde yayınlandı. Türkiyenin birçok ilinde yayın yapan internet radyolarında Bölge Radyo ve Televizyonlarında, İnternet sitelerinde şiirleri okundu.
Kahramanmaraş’ta ikamet eden Tahir Görenli, evli ve 3 çocuk babasıdır.

..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 06.05.2019 - 21:35

  Grup arkadaşımız Sn. Tahir Görenli

  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >

  * Antoloji Yetkili Şairleri *

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 06.05.2017 - 19:12

  Şair arkadaşımız Sayın Tahir Görenli

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 06.05.2016 - 19:45

  - Arkadaş Grubumdan - Şair arkadaşımız Sayın Tahir Görenli

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu saygın gruplarımızda aramızda görmek
  dileklerimle esen kalın.

  * Dr.Jivago - Işık German Ersoy *
  * Antoloji Sitesi Yetkili Şairler Grubu *
  * Antoloji.Com Çağdaş Şair Y ...

Toplam 12 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Fatma Ünker

  25.12.2017 - 09:54

  Şiir yazmak ayrıcalıktır duyguları mısralara döke bilen bir insan aşıktır bu aşkı birazda anlam ve mana ile biraz süslerse şair insanların okumasına sunarsa bana göre en iyi şairdir Fatma hanım emeğinize yüreğinize sağlık gönül pınarınız da akan damlalar daim olsun kutlarım sizi.

 • “Gençliğimi Aldın Gurbet”

  Tahir Görenli

  30.01.2012 - 21:42

  Durdu bey dikkatlice bakarsan noktalama işaretlerini görürsün bilmem anlatabildimmi.

 • Türkiyem

  Nesrin Asena

  09.09.2011 - 09:59

  Muhterem can kardeşim Nesrin hanım kutluyorum güzel bir şiir yazmışsın yüreğine sağlık kalemin daim olsun saygılar sunarım.ŞEHİTLER ÖLMEZ! Yüreğimde, canıma can katar
  “ATAMIN” şimşek şimşek gözleri bana bakar
  Değilmi ki her karışında kefensiz ŞEHİDİM yatar
  Vermem TÜRKİYEM veremem seni
  Alçakl ...

Toplam 18 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR