Bekir Karaçam Antoloji.com

Bekir KARAÇAM 01 şubat 1957 yılında Çorum ili İskilip ilçesine bağlı Ağaççamı köyü Çamhaliloğulları mezrasında dünyaya geldi. Ancak; o zamanın ulaşım şartları nedeniyle nüfusa iki yaş küçük yazıldı.

İlkokulu köyünde, ortaokulu ise köyüne 7 km uzakta olan bu günkü ismiyle Oğuzlar (o zaman Karaören kasabası idi) Karaören Ortaokulunda okudu. O günün şartlarında maddi durumunun iyi olmaması ve ulaşım araçlarının az olması yüzünden okul hayatı hep yürümekle geçti.
1975 yılında okulu bitirdiğinde annesi vefat etmiş, babası yeniden evlenmiş, ağabeyinin askerliği gelmiş 18 yaşında birisiydi. Ailesinin geçimini sağlamak durumunda kalmıştı. Bu yüzden tahsiline devam edemedi. Velhasıl yürüyebildiği kadar okudu, okuduğu kadar yürüyebildi.

Şiire olan merakı okul yıllarında başladı. Okulu bitirdikten sonra ailesinin iaşesini temin için kiremit fabrikalarında çalışmaya başladı. 1977 yılının şubat ayında evlendi. 1979 yılında vatani vazifesini yerine getirmek üzere askere alındı. Askerlik bitiminde yine kiremit fabrikalarında çalışmaktayken 1982 yılında Milli Eğitim Bakanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak 31.12.1982 tarihinde okumuş olduğu Karaören Ortaokulunda göreve başladı.

..

Devamını Oku
 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 01.02.2021 - 08:56

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 01.02.2019 - 21:32

  Şair arkadaşımız Sn. Bekir Karaçam

  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >

  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu saygın gruplarımızda görmek dileklerimizle esen kalın.

  * Antoloji Yetkili Şairleri * Evrensel Sanatçılar * Şarkı Sözü Yazarları *
  * Çağdaş Şairler * Antoloji Sitesi Üyeleri * Özgür Şair-Yazarlar *

 • Reyhan Altaş Şairler Dünyası Grubu
  Reyhan Altaş Şairler Dünyası Grubu 02.02.2017 - 05:44

  ANTOLOJİDE GÜNÜN ŞİİRİ SEÇİLEN *MERAMIN NEDİR * ADLI ÇALIŞMASI İLE BEKİR KARAÇAM ŞAİR ARKADAŞIMI CANDAN KUTLARIM....

  Antolojide Günün şiiri seçilen şairi ve şiirini kutlarım tebrikler (Meramın Nedir) Adlı şiirin antolojide günün şiiri olarak seçilmiştir şiirini okumaktan mutluluk duydum tebrik ...

Toplam 53 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 3642 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR