Ömer Ceylan Antoloji.com

1997 yılında Nevşehir'de doğdum. Ilkokul ve ortaokulu Özel Altınyıldız Koleji'nde okudum.Orta öğretimimi Nevşehir Anadolu Öğretmen Lisesi'nde tamamladım.
Yüksek tahsilime ise 2016 yılında Kto Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde başladım. 2017 yılında Kırıkkale Üniversitesine yatay geçiş yaptım ve halen Kırıkkale Üniversitesinde yüksek tahsilime devam etmekteyim.
Şiirlerimi henüz bir kitapta toplamadım.Şiire uzun bir aradan sonra yeniden başladım ,bundan sonra da eğer yazacağım şiirler beni tatmin ederse şiir yazmaya devam edeceğim.
..

Devamını Oku
  • dabbe'tül arz

    21.09.2019 - 22:53

    Kıyamete yakın bir zamanda kıyamet alameti olarak yerden çıkacak olan bir tür mahluk. Dabbe debb veya debib kökünden gelmekte olup debelenen yani hareket eden manasına gelmektedir.Şu halde tren, otomobil, bisiklet vb. şeylere lügate göre dâbbe denebilirse de ıstılahta daha çok hayvanlar için kullanılır.
    Ayette geçen "dabbe" kelimesinin elif lamsız, yani belirsiz bir şekilde kullanılmış olması, bunun bilinmeyen, tanınmayan bir varlık olduğunu ifade eder. Dâbbe kelimesinde bu takının kullanılmaması onun tam bilinmediğine, hatta tam bilinemeyeceğine bir işaret gibidir.

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR