Necim Gül Antoloji.com

Necim GÜL, 1972 yılında Siirt’te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini doğduğu ilde gördü. Aynı şehirde, o zamanlar Dicle Üniversitesine bağlı olan Siirt Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünde okudu.
1994 yılında üniversite öğrenimini tamamladı. Aynı yılda öğretmenlik görevine Hakkari ilinde başladı .İki yıl öğretmenlikten sonra vatani görevini ifa etmek üzere askere gitti. Askerlik görevini Adana ilinde kısa dönem olarak yaptı. Askerlik dönüşünde kısa bir süre daha Hakkari’de öğretmenlik yaptıktan sonra tayini Siirt’e Fevzi Çakmak İlköğretim Okuluna çıktı..
On iki yıl daha öğretmenlik görevini yürüttü. 2008 yılında Siirt Merkez YİBO’da müdür yardımcılığı görevine başladı. Evli ve üç çocuk babası olan Necim GÜL, halen Siirt İbrahim Hakkı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde müdür yardımcılığı görevini sürdürmektedir.
Daha küçük yaşlardayken edebiyata , özellikle şiirlere ilgi duydu. Tanınmış şairlerimizin şiirlerini ezberleyerek ve kendine göre şiir antolojileri oluşturarak şiir yazma yoluna ilk adımlarını attı. İlk şiirini de orta okulda iken yazarak arkadaşları ve öğretmenleri arasında şiire yetenekli ve ilgili biri olarak tanındı.İlk şiir kitabını ''Uzaktan Uzağa'' adı ile (Sage Yayınları)2013'te çıkardı. Yine 2013 yılında aynı yayınevinde basılan Siirt Arapçasını Kurtarmak adlı araştırma inceleme türünde kitabı çıktı.

Şiirlerindeki ana temaları genel olarak sevda, gurbet, ölüm, ayrılık, öğüt gibi konular oluşturur.
Ona göre şiirin iki dostu aşk ve kavuşamama; iki düşmanı ise hayattaki aşırı zorluklar ve rahatlıklardır. İlk ikisi var ve son ikisi yoksa iş, sizin şairlik yeteneğinize kalmıştır.
..

Devamını Oku