Mustafa Ayvalı Antoloji.com17. 06. 1964 Yılında annesinin deyişiyle “arpalar biçilirken” Amasya ili Suluova ilçesi Bayırlı köyünde dünyaya geldi. Şair Mustafa Ayvalı; ilk ve ortaokulu Suluova’da, liseyi ise Samsun’da yatılı olarak tamamladı. Kamu kurumunda çalıştığı yıllarda aynı anda üniversite "Veteriner Sağlık" hayatına da devam etti. Yıllar sonra Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümünde ikinci üniversite hayatına devam ederken 2018 yılında bir kamu kurumundan emekli oldu. Bununla birlikte, uzun yıllar mesleğine ait derneğin şube başkanlığı ve kamu çalışanlarıma ait bir sendikanın da il başkanlığı görevini yürütmüştür. Şair Ayvalı; İLESAM (İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) Amasya İl Temsilcisi, Amasya Sanatçılar Derneği Yönetim Kurulu ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği üyesidir.
2009 Yılı Nisan ayında farklı konuların işlendiği, genellikle içe dönük hayatın iz düşümlerini taşıyan 'Karlı Dağların Mor Menekşesi' isimli hece ve serbest vezinli şiirlerden oluşan ilk şiir kitabı, Ankara Kültür Ajans Yayınları’ndan çıktı. Beş yıl sonra Haziran-2014 yılında İstanbul Leges Yayınları’ndan çıkarak yurt genelinde kitapçılara dağıtımı yapılan “Öyle İşte” isimli 2. şiir kitabıyla okuyucularına yeniden merhaba dedi. Şairin “Öyle İşte” isimli ikinci şiir kitabında yer alan hece ve serbest vezinli şiirlerinde; aşk, hayat, doğa, memleket, iç denetim, tasavvuf gibi konular yer almaktadır. Şair, öykü ve denemeler alanında da eserler verdi. 2017 Yılı Ağustos ayında on dört farklı konu içerikli öykü ve denemelerden oluşan “Emanet midir Yalnızlık” isimli öykü kitabı Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Külliye Yayınları arasında çıkarıldı.
Şairin; yerel, ulusal gazete, Dil ve Edebiyat, Çıngı, Külliye, İLESAM, Erciyes, Kumru, Kümbet, Kümbet Altında, Poyraz, Ortanca, Vezin, Antalya Sanat, Gülce, Tay, Hedef, Berceste, Maki, Nif Sanat, Nevzuhur gibi dergi ve yirmi farklı antolojide yayımlanan şiirlerinin yani sıra, birçok ulusal, yerel radyo ve TV programlarına konuk olmuştur.
Yurtdışı ve yurdun değişik yörelerinde düzenlenen birçok şiir etkinliklerine katıldı. Amasya’da da birçok şiir etkinliğinin organizasyonu ve Amasya Belediyesi Kültür Yayınlarından çıkan “Amasya Şairleri” ve Sevgican Anadolu Özürlüler Derneği adına “Engelsiz Mısralar” isimli şiir antolojilerinin de hazırlayıcısıdır.
Şair Ayvalı, Amasya’da sekiz yıldır her ayın ilk haftası Cuma akşamları “Külliye Şiir Akşamları” adı altında Amasya Belediyesinin katkılarıyla dinletiler düzenlemiş, üç ayda bir çıkan “Külliye” isimli mecmuanın da editörlüğünü yapmıştır.
..

Devamını Oku
 • Hakan Kanık
  Hakan Kanık 21.07.2020 - 19:51

  Amatör şairlerin hayat hikayeleri ilgimi çeker. Sizinki de hoş. Şöyle ki; 60 yaşına yaklaşan birinin eksiklerini tamamlamak için üniversite okuması takdirlik olay. Çoğumuzun 20 li yaşlarda bitirdiğini siz bu yaşta göze almışsınız. Bravo abim. İnşallah başarıyla bitirmek nasip olur. Keşke Edebiyat bö ...

 • Hakan Kanık
  Hakan Kanık 21.07.2020 - 19:51

  Amatör şairlerin hayat hikayeleri ilgimi çeker. Sizinki de hoş. Şöyle ki; 60 yaşına yaklaşan birinin eksiklerini tamamlamak için üniversite okuması takdirlik olay. Çoğumuzun 20 li yaşlarda bitirdiğini siz bu yaşta göze almışsınız. Bravo abim. İnşallah başarıyla bitirmek nasip olur. Keşke Edebiyat bö ...

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 17.06.2020 - 07:44

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Toplam 11 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Babam

  Hasan Buldu

  20.06.2011 - 10:07

  kaldı kendi
  bir iğne, bir ip

  ve biz
  uçmayı öğrendik...

  Ne güzel bir final. İçtenlikle kutluyorum efendim. Saygılarımla

 • Vadim O Kadar Güzel Ki...

  Hasan Buldu

  09.06.2011 - 09:44

  Anlam derinliğini yakalamış, Amasya'yı bu kadar güzel anlatan ender eserlerden biriydi Hasan Buldu imzalı 'Vadim O kadar Güzel ki ' şiiri. Şair eserleriyle yaşar, Uzun yaşamanız dileğiyle saygılar sunarım.

 • Sis

  Osman Genç

  06.04.2011 - 15:06

  Bir doğa olayının ruhla bağdaştırılması ancak bu denli güzel olabilirdi...İçtenlikle kutluyorum Osman bey kardeşim. Kalbi muhabbetle.

Toplam 230 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR