Mehmet Kapçak Antoloji.com

Mehmet KAPÇAK

1947 yılında Mazıdağı'nda doğdu. İlköğrenimini Mazıdağı Merkez İlkokulu'nda tamamladı.1970 yılında İstanbul Çapa İlköğretmen Okulu'ndan sanat eğitimcisi Hamdi Dicle ve Selahattin Hüsnü Taranın öğrencisi olarak mezun olduktan sonra, şimdki adı 'Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim Bölümü' olan, İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü Resim Bölümünü Prof. Ramiz Aydın, Prof. Tevfik Karakaya, Prof. İsmail Avcı ve Prof. Süleyman Saim Tekcan'ın atölyelerinde bölüm birincisi olarak bitirdi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi'nde lisans tamamladı.

1974 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı dönemin ortaokul ve liselerinde sanat eğitimciliğinin yanısıra müdür yardımcılığı, müdürlük ve ilçe milli eğitim müdürlüğü ile özel okullarda genel müdürlük görevlerinde bulundu.

Çalışmalarında plastik ögelere ulaşabilme amacını Keçi figürünü araç kullanarak gerçekleştirmekte olup leke, çizgi ve beneklerle devinimsel denge oluşturarak izleyicide beyin rahatlatma kaygısı gütmektedir.
..

Devamını Oku
 • Sinan Karakaş
  Sinan Karakaş 01.02.2010 - 23:00

  Değerli arkadaşım, bu gün sizin doğum gününüz,iyi ki doğmuş ve iyiki sevenleriniz olmuş ve siz sevenlerinizi mutlu kılmışsınız.Selam ve Saygılarımla

  Doğum Günü

  D oğduğunda bilmezdin dünyada misafirsin
  O ysa nadir bulunan değerli bir safirsin
  G eçmiş günlere göre bu gün daha mahirsin
  U ...

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • babaya bile güvenmemek

  30.01.2008 - 16:47

  Geçmişte, günümüzde ve gelecekte 'Güvesizlik' gündemini koruyacağa benzerken; insanların hala biribirlerine güvenme zamanı gelmedi mi?

  Değil babaya, tüm insanlara güvenmemiz, yaşamı kalitelendirmek ve mutlu kılmak adına gerekir düşüncesindeyim.
  Birbirimize güvenelim. Babamıza ise asla güvensizlik duymayalım.
  O bizim babamız. Varlığımızın nedeni. Canımız. Ciğerimiz.
  Yüreği yananların söylemeden edemediği bir deyim ama, artık söylemeye gerek kalsın istemiyoruz. İnsanlarımıza güvenmek istiyoruz.

  Mehmet Kapçak

 • yakamoz

  28.10.2007 - 08:56

  Almanya'nın başkenti Berlin'deki Dış İlişkiler Enstitüsü tarafından düzenlenen, 60 ülkeden yaklaşık 2 bin 500 kelimenin göz önünde tutulduğu yarışmada, Türkçe 'Yakamoz' sözcüğü, 3 kişilik jüri tarafından dünyanın en güzel sözcüğü olarak Seçildiğini basından öğrendim.
  Yakamoz: Ayın sudaki yansımasını ifade eder.

  Mehmet KAPÇAK

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR