Kemal Köksal Antoloji.com

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

            1967 Yılından beri İstanbul'da yaşamaktayım. İstanbul,Çamlıca semtinde oturmaktayım. 1989 Tarihinden beri Sirkeci'de Serbest Muhasbecilik yapmaktayım. İSMMMO na bağlı olarak çalışmaktayım. İSMMMO nın çeşitli kademelerinde görev aldım. Halen Serbest Muhasebecilik yapmaktayım ve de şiir yazmaktayım.
           Yaşamımda ' SANAT TOPLUM İÇİNDİR.' özdeyişini benimserim. Bu nedenle Toplumsal olan her tür yayını okurum. Şiirlerime de içinde bulundğum toplumun kültürlerini bir nakış gibi serpiştiririm. Yaşamımda sıkıntılı bir zamanım olduğunda, şiir okuyup, şiir yazarım. Bu sıkıntılı süreç lise yıllarım olan 1975 yıllarına dek uzanır. Bu süreç içinde Edebiyatımızdaki Tolumsal birçok şairin, yazarın eserlerini okumuşumdur. Aynı zamanda dünya klasiklerini de okudum. Sosyo - Ekonomik, Sosyo-Kültürel, Felsefi konular ilgi alanımda olup bu konularda tartışmayı severim. Bu tartışmalarla politik konuların içine aniden girdiğim olmuştur. Bu nedenle, çevremdekilerle tartışıp konular hakkında hüküm vermeden tartıştığım insanlarla doğruları saptayıp onlarla uzlaşırım. Herkesin fikrini özgürce söylemesini ve onların düşüncelerine saygı da kusur etmemeye çalışırım. Her zaman Yenilikçi ve hareket halinde olmayı severim. Bu sebepten tatil yapmayı, seyahat etmeyi, hayata iyimser bakmayı yaşam ilkelerimin, vazgeçilmez eylemlerinden sayarım.
           Bu sitede Yaşamı Seven, Sanata Değer Veren, Sanatsız Toplum olmaz diyen, Sanat Emekçileri ile tanışıp, Karınca Kararınca katkı sağlayacağımız inancı ile nice şiir dostlarıyla tanışmak görüşmek için, bu yazayı okuyan tüm dostlara Merhaba diyorum. 

 

 
..

Devamını Oku
 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 18.04.2022 - 03:24

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
  Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 18.04.2017 - 21:12

  Site arkadaşımız Sayın Kemal Köksal

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu grubumuzda görmek dileklerimizle esen kalın.

  * Antoloji Sitesi Üyeler Birliği *

 • Bilal Özcan
  Bilal Özcan 29.10.2013 - 11:42

  Doğum Gününüzü Can-ı Gönülden Kutlar sağlık,sıhhat, huzur ve mutluluk dolu nice nice yıllar dilerim.
  Sevgi, Saygı ve Muhabbetle

Toplam 5 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Zalime Güç Yetmiyor

  Fahri Bulut

  31.01.2010 - 00:49

  Değerli dost,
  Önceki Şaiirlerimiz,Bizlerin rehberidir 'Padişah Ferman Çıkarmşsa Ferman Onunsa Dağlar Bizimdir' Korkuya teslimiyette Bu Erkanda yer Yoktur.

 • Acılara Tutunduk

  Şahabettin Mert

  16.09.2009 - 17:51

  Emeği Yüce değer bilenler,
  İnsanız, İnsanca yaşıyacağız diyenler için
  dik duruşun göstergesi bir şiir.

 • Düşlerim Yorgun...

  Arzu Yıldız 2

  05.06.2009 - 18:19

  Her insanın Yaşamında mutlaka karşılaştığı bir olğu.Bunu mısralarla anlatmak büyük başarı.Yüreğine sağlık.

Toplam 6 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • SİVAS HAFİK DÜĞER KÖYÜ

  22.07.2010 - 17:36

  DÜĞER KÖYÜ;
  Şu an ki Düğer Köyü İç Anadolu Bozkırında, Sivas'ın Hafik ilçesine bağlı ve İlçenin kuzeyin de olup Hafik ilçesinin Toprak bakımından en büyük köyü olup
  1300 Yıllarıda kurulduğu Tahmin Edilmektedir.Köye bağlı 7 mezarası bulunmaktadır. En büyük mezarası Uzamış ve Sarıköy mezarasıdır.

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR