Hüseyin Demircan Antoloji.com

Şiir Yarışması

1968 ankara doğumluyum ilk orta öğrenim sonrası çalışma hayatına atıldım beden gücü gerektiren işlerde çalıştım.. çalışıyorum.. 2002 den beri sanal alemde 2006 ya kadarı düz yazı 2006dan beride şiir ağırlıklı yazıyorum bunların bir bölümünü yağdı yağmur çaktı şimşek isimli kitapta topladım.. kitabın başlık amacı.. YAĞAR İSE YAĞMUR GİYERİM GOCUĞU.. SANA NE MİLLETİN ŞAİRLİĞİNDEN TEMİZ AİLE ÇOCUĞU DEMEKTİ.. ne idüğü belirsiz.. ayak üstü senaryosu yazılmış.. konusu belli olmadık..bugüne değin topluma ne verdiği meçhul ucuz bir yeşilçam yapıtımı karar verecek.. bizim bin yıllık kültürel mirasımız şirin şiirimize gönül vermiş insanların.. ne olduğuna.. önce kendi eşşekoğlueşşekliğine çekememzliğine ortaya üretim adına bir şey koyamamazlıklarına yansınlar.. benim direnişim buna.. ben edebi olarak sinkafın bile sümbülzade vehbi eline geçsin.. ebedileşeceğine inanıyorum.. velhasıl nacizane bi kitap yapayım dedim..ilkin ben dahil onlarca kişiyi dolandıran ali gündüz adlı dolandırıcı tarafından parası alınıp üç yıl savsaklandım..devlette bir şey yapamıyor bu adama.. hilesini bulup ittihadi tedbir aldırıyor.. elinden güç bela aldım senedi de tahsil edemiyorum..kaldı ki ben ona borç vermedim kitap diye basması için verdim utanmasızca yemiş içmiş şimdi param yok diyor.. dolar yüz yirmi iken bozdurup verdim şimdi anaparayı tahsil edemiyorum.. avukata verdim en son.. kitabı sonra başka bir matbaya verdim bastı.. dağıtımcılar şiir gitmez diye dağıtmıyor.. haklılar.. şiiri o kadar ayağa düşürmüş o kadar hırpalamışlar ki.. estetik yoksunu anafikir yoksunu mana yoksunu.. teknik alt yapıdan uyak kafiye vezin.. konson vuayyel bilgisinden yoksun.. salt ben bir şey yazdım egom tatmin olsun amaçlı pazardalar bir çoğu.. hiç şansı yok.. şiirle uğraşanın.. dışarıdan amerikadan avrupadan çeviri şair getirip pazarlıyor.. dağıtımcı yayınevi esnafı taifesi.. bende kendi çapım.. bugün itibarı son kitaplarıda fuar önünde hediye kitap istermisiniz ücretsiz dedim.. çocuklar çok sevindi ezilme tehlikesi geçirdim..

2. kitap bu şiyirler bu şiyirleri.. sokak kitapları yayınevi diye bir kitap evi yayınladı.. on dört ay boyunca.. 90 olan yazar sayısını beş yüz yapma gayretine girmiş.. gözünü para kazanma hırsı bürümüş.. edebiyat ile uzak yakın ilgisi olmayan kitap evi.. iki adet kitabımı satmış..

güya bin adet basıldı.. beş yüz yıl sonra telif alacam.. baskı paramı alacam.. tam bir dalavere tezgah.. yine çok kişi canı yanacak.. satılmıyorsa.. alayım geri dedim.. yoksa adli işlem yapacağım dedim.. gerçekten de ana sayfasın da.. kargo ücreti size ait olmak üzere alabilirsiniz yazıyordu..
sözleşmeyi okuyun ondan sonra konuşun diye yanıt geldi.. gerçekten sözleşme de.. yüzde ellisini verip alabilir maddesini koymuşlar..

..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 24.01.2021 - 23:41

  Şair arkadaşımız Sn. Hüseyin Demircan
  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 24.01.2021 - 09:50

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 24.01.2020 - 21:34

  Arkadaş Grubumdan Sn. Hüseyin Demircan

  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >

Toplam 15 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Kemal Atatürk

  İlyas Ateş

  31.10.2020 - 14:46

  güzel şiiriniz tebrik ederim ancak dördüncü kıta sakat gibi duruyor

  ayıkladı kem kötü fena şerini
  çağdaş medeniyet aldı yerini
  insanlık uğruna koydu serini..

  tür türev düzenleme yoluna gitmeli

  asla insanlarsa ayrım yapması
  hedefinden milim sapmadı
  hak yolda gitti batıl tapmadı tür tü ...

 • Köyden Kente

  Bedri Tahir Adaklı

  26.10.2020 - 14:26

  gayet güzeldi yüreğinize sağlık

 • Seyyahın Dem Günlüğü

  Mehtap Altan

  12.01.2017 - 07:09

  sen bir kum yaratamazken benim collerim var
  bari kum kalmayi bil

  diyor.. sayiremiz..

  muthis bir ego patlamasi var..

  dolayisi ile ozguven..

  futursuzca cumleler savurmakta beis gormuyor..

  daha once bir profil resmini gormustum.. allah sahibine bagislasin..

  kisrak gibi bir afet.. eng ...

Toplam 1101 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • çekyat

  02.09.2013 - 16:20

  derlenip toplaninca.. oturmak icin koltuk vazifesi gorur..
  cekilip acilinca yatak olur.. yataklarin.. veya oturma gurubunun genel adi..

 • çek

  02.09.2013 - 16:17

  aklima simdi geldi.. in veya ap ile birlesirse.. yani cek in derseniz valiz kontrol.. cek ap derseniz ciger dalak yurek gibi bilimum ic organin tetkiki anlamina gelir..

  ayni zaman da..
  lokanta jargonun da getir servis et anlamindadir.. abime mercimek yengeye iskembe cek.. cayci bize iki cay cek.. deriz..

  birde sut cekmek deyimi var.. oda gol atma icin topa vurma anlamindadir..
  yag cekmek helva cekmek.. paspas cekmek.. cila cekmek.. yaglama yikama cekmek.. disini cekmek sacini cekmek.. cok cekmek vardir

 • çek

  02.09.2013 - 16:11

  1- avrupa da halk.. daha once slovaklar ile yasarken.. simdi ayrilmis cek cumhuriyeti bireyine kisaca cek denir
  2- bir emir sozudur.. al kaldir yanas anlaminda.. sandalye cek otur derken.. sandalyeni al yanas anlamin da..
  ayagini cek derken.. kaldir geri al anlamindadir..
  cek sunu deriz.. gotur kaldir anlaminda..
  yahut tetigi cek.. perdeyi cek.. fotografimi cek.. sesimi kasete cek gibi cumle kurariz.. kaydet bas anlamlarina burunur..
  burun cekeriz ic cekeriz.. baligi sudan ceker kurek cekeriz.. musteriye iyi baglama cekeriz.. ceker gideriz..
  soya ceker tesbih ceker ya sabir ceker.. nutuk ceker dayak ceker.. ipini ceker.. cok cekeriz.. kac okka cekeriz.. boya cekeriz degirmende kahve cekeriz sigaradan duman cekeriz tombala kura cekeriz elimizi cekeriz..
  genel olarak kendine dogru alma.. miknatisin.. yaptigi eylem.. kan cekmesi kendini ona yakin hissetme..
  kanim cekildi deriz.. pantolon yikaninca cekti deriz.. beni koseye cekti deriz.. polis araci cekti deriz.. aldi anlami tasir..
  3- degerli bir kagit.. karsiliksiz cikmasi sakat..

Toplam 288 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR