Hüseyin Bölük Antoloji.com

Eylül 1977 Güney/Denizli doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini memleketi olan Samsun'un Bafra ilçesinin Kolay Kasabasında tamamladı. Turizme 1995 yılında Ankara'da üç yıldızlı bir otelde garson olarak başladı. Ankara ve Marmaris'te değişik otel ve restoranlarda dört yıl garsonluk yaptıktan sonra askerlik sonrası hep ilgi duyduğu aşçılık mesleğine geçiş yaptı. 2000 yılında İstanbul Radisson SAS Hotel’de komi olarak başladığı mutfak kariyerine aynı otelde çalıştığı altı yıl içinde kısım şefliği görevine kadar yükseldi.
Daha sonra kariyerine Bodrum Kempinski Hotel’de devam eden şef Bölük burada çalıştığı beş yılın son bir buçuk yılını otelin executive şefi olarak tamamladı.
Dedeman Hotels & Resorts International merkez ofisinde Kurumsal şef olarak iki yıl görev yaptı. Bu süre zarfında arkadaşlarıyla A la Turka Gastronomi Derneğini kuran ve başkanlığını yapan Bölük aynı dönemde Türk Aşçı Milli Takım kaptanlığı görevine getirildi. İki yıllık görev süresi boyunca Almanya'daki aşçılık olimpiyatları dahil pek çok ülkedeki uluslararası yarışmalarda toplamda bir altın, 8 gümüş ve 6 bronz madalya kazanarak ülkesini başarı ile temsil etti.
Alman menşeli bir İsviçre zinciri olan Hapimag Resort Seagarden Hotel Bodrum’da 4 yıl Executive chef olarak çalıştı. Bu süre zarfında her şey dahil sistemine ve bilinçsiz tüketime tepki olarak başlattığı ‘’Her yemeğin bir hikayesi vardır ve misafirler bu hikayenin bir parçası yapılmalıdır ‘’diye tanımladığı rekrative gastronomik bir akım olan “Yaşayan Mutfak” akımını başlattı ve marka patentini aldı. Aynı isimle Türkçe ve İngilizce siteler hazırlatan şef Bölük Youtube başta olmak üzere tüm sosyal medya kanallarında kendi kurduğu ve misafirleri mutfağın bir parçası yapmayı amaçlayan “Yaşayan Mutfak” akımını dünyaya tanıtmaya çalışmaktadır.
Şefle bir gün, şefler yarışıyor, misafirler yarışıyor, canlı yayın, master class, Chef’s table, boya ve test et, eğlenceli gastronomi günü, meze festivali, bahçede kahvaltı, fashion in kitchen belli başlı “Yaşayan Mutfak” aktiviteleri arasındadır.

Dört yıllık Hapimag deneyiminden sonra Hilton Türkbükü Bodrum Hotel’de bir yıl executive şeflik yapan Bölük Aralık 2017 sonundan Mayıs 2019 a kadar Kazakistan’daki Rixos Khadisha Shymkent Hoteli’nde kariyerine executive chef olarak devam etti.
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 19.09.2020 - 21:56

  Sayın.Hüseyin Bölük
  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **
  * Antoloji Yetkili Şairleri *

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 19.09.2020 - 08:58

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 19.09.2019 - 21:48

  Grup arkadaşımız Sn. Hüseyin Bölük

  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >

Toplam 6 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • SAMSUN BAFRA DEDELİ KÖYÜ

  27.05.2018 - 08:41

  Kolay Belediyesinin otobusunu. Dedeli var mi Dedeli diye soran biletci Cumhur abiyi :)....

 • serbest kürsü

  27.05.2018 - 08:29

  Kazandıkça fakirleşirmiş insan,
  Büyüdükçe çocuklaşır.
  Yaklaştıkça uzaklaşırmış,
  ve bildikçe unutur!

  Çok sevdiğini sanırmış amma,
  Sevdikçe sevgisizleşirmiş esasen.
  Verdikçe borçlanırmış,
  ve güldükçe hüzünlenirmiş insan.

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR