Hikmet Nazlı Antoloji.com

4 Mayıs 1986’da Ankara Elmadağ-Hasanoğlan’da doğdu. Hasanoğlan Atatürk Anadolu Öğretmen Lisesinden 2004 yılında mezun oldu. Aynı yıl girdiği Gazi Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Resim-iş öğretmenliği Ana Bilim Dalında öğrenim gördü. Hüseyin Esat Arpacı, Cengiz Savaş, Erol Batırbek ve Osman Altıntaş’ın atölyelerinde eğitim aldıktan sonra 2014 yılında mezun oldu.

Çocuk yaştan itibaren resim çizmeye yöneldi. 1995 yılında TRT ilkokullar karikatür birincisi oldu. Karikatür vakfı başkanı, usta çizer Nezih Danyal'dan ders aldı. Kişisel karikatür sergisini 2001 yılında Hasanoğlan’da açtı. Serbest vezinli şiir denemelerinin yanı sıra duygu ve düşüncelerini, millî veznimiz olan hece ölçüsüyle şiirleştirme yoluna gitti. Şiirlerinde aşk, sitem, memleket, hasret temaları geniş yer buldu. 2006 yılında “Rest Çektim” isimli ilk şiir kitabı yayımlandı. 2009 yılında şair Esat Anık (Esadî) tarafından kendisine “Hikmetî “mahlası verildi. Bazı şiirlerinde mahlas olarak "Müdür" lakabını da kullandı. Ankara’daki çeşitli şiir ve edebiyat toplantılarına katılarak bilgisini ve yetisini geliştirmeye çalıştı. Birçok usta şairden yakın destek ve feyiz alarak şiirde biçim, içerik, erkân ve usül öğrendi. 2013'de resmi olarak faaliyete geçen Başkent Edebiyat Derneği kurucuları arasında yer aldı. Bir süre Hasanoğlan Mezunları Derneği Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü görevini üstlendi. 2015’de askerlik görevini Balıkesir’de tamamladıktan sonra yağlıboya resim çalışmalarıyla birlikte sipariş üzerine karikatürler çizerek kaleme ve sanata olan sevdasını sürdürürken “sanat hayat içindir” anlayışını benimsedi. Yaşadığı çevreye, topluma duyarlı olma olgusunu ve kültüre hizmet etme aşkını daima gönlünde barındırdı. 2016-2017 döneminde şair Ertuğrul Yılmaz’ın daveti üzerine Ankara Yaren Sofrası Kültür Sanat Ve Edebiyat Platformunda aktif rol aldı. Muhtelif gazete ve antolojilerin yanı sıra Ortanca, Kültür Çağlayanı, Hisler Bulvarı, Bizim Ece, Kumru gibi edebiyat dergilerinde şiirleri yayımlandı.

Küratör Rahmi Çöğendez’in yanında sanat galerisi ve müze sorumlusu olarak çalıştı. Burada Gelincik ressamı Hikmet Çetinkaya başta olmak üzere Yakup Cem, Şehriyar Cem ve Orhan Gürel gibi usta sanatçıları yakından tanıma fırsatı ve onlara asistanlık yapma şansı buldu. Bu tecrübeler doğrultusunda sanat anlayışını ve disiplinini geliştirme gayreti içerisinde oldu.

2017 yılından bu yana Gazi Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesinde Temizlik personel şefi olarak çalışmakta, sergi ve kitap hazırlıklarının yanı sıra şiir ve karikatür çalışmalarına devam etmektedir.
..

Devamını Oku
 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 04.05.2020 - 06:04

  Doğum gününüz kutlu olsun
  yüzünüzden gülücükler eksik olmasın

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 04.05.2019 - 20:38

  Sayın Hikmet Nazlı
  Sizi sitemizdeki bu saygın gruplarımızda görmek dileklerimizle...

  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >

  * Antoloji Yetkili Şairleri * Evrensel Sanatçılar * Şarkı Sözü Yazarları *
  * Çağdaş Şairler * Antoloji Sitesi Üyeleri * Özgür Şair-Yazarlar *

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 04.05.2017 - 22:04

  Sanatçı ve Şair arkadaşımız Hikmet Bey

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

Toplam 4 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 4 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR