Hasan Aydın Antoloji.com

Zamanla pek te barışık olmayan ama bu hususta zamana ve zamanelere de pek sorun çıkartmayan bir insan dersek sanırım doğruya yakın bir tanımlama olur. Gerçi kim kâğıtta yazıldığı kadar kendisidir? Veya şöyle soralım; kim kendini olduğu gibi kâğıda aktarabilir? Bu husuta herhangi birinden daha iddialı değilim.

Anfilerde bedenin, yıllıklarda adın yok!
Önünde istikbalin, arkanda bir kadın yok!
Söyle, bir kâğıt mıdır bunca yıllık hasılan?
Onu dahi almaya hevesin, muradın yok.
Bilsem ki fayda verir, ne çok şey derdim sana;
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 02.09.2015 - 21:09

  Şair arkadaşımız Sayın Hasan Aydın

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

 • Bilal Özcan
  Bilal Özcan 02.09.2013 - 09:17

  Hasan Bey!
  Doğum Gününüzü Kutlar sağlık,sıhhat, huzur ve mutluluk dolu nice nice yıllar dilerim.
  Sevgi, Saygı ve Muhabbetle

 • Reyhan Altaş Şairler Dünyası Grubu
  Reyhan Altaş Şairler Dünyası Grubu 02.09.2011 - 12:40

  Doğum Gününüzü Candan Kutlarım mutlu olmanı kalben dilerim yeni yaşında mutlulukların en güzelini siz yaşarsınız, dilerim yüzün hep güler, neşeni hiç yitirmezsin. Sevdiklerinizle nice güzel mutlu yıllara Saygı ve Sevgilerimle.

Toplam 7 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Mende Mecnûn'dan Füzûn Aşıklık İsti'dâdı Var

  Fuzuli

  21.09.2012 - 02:19

  Yazılanlara ilave edecek bir şeyim yok, kabiliyetim bu kadar. Fazlası olsaydı da yetmezdi, Fuzulî için medh ü senanın nihayeti yoktur. Tek kelime ile o, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük şairidir. Fazlası teferruattır.

 • Dua - 2

  Abdurrahim Karakoç

  11.05.2012 - 18:44

  Bakmayın siz pişkinlerin ihtilalleri 'sağ' 'sol' diye bölüp güya dert yanmalarına. Bu ülkede 60, 80 ihtilalleri de, 28 Şubat, 12 Mart muhtıraları da sadece dindar insanları ezmek için yapıldı. İkinci meclisle başlayan diktatörlük yıllarında da ezilen, horlanan, asılan, kesilen mütedeyyinlerdi. Cumhu ...

 • Yâ Rab Hemîşe Et Lütfunı Reh-Nümâ Mana

  Fuzuli

  03.04.2010 - 11:41

  Cenab-ı Hakk bu kadar beliğ, bu kadar edebî bir duaya icabet etmez mi?

  Ey Fuzûlî raziyem tamuya düşüp yanmağa
  Her ne ki sana reva-i Hakkdür ol iktifa mana

Toplam 21 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • adolf hitler

  12.03.2010 - 00:56

  Kurulduğundan bu yana Siyonist İsrael'i yöneten en ılımlı olduğu iddia edilen liderlerden (ki İzak Rabin ve Şimon Perez için böyle deniyor) bin kat daha vicdanlı, milyon kere daha az kana susamış ve insaflı bir diktatör. Alman ırkının üstünlüğü konusunda saçma sapan vehimlere kendini kaptırıp zamanla bunları bilimsel gerçekler olarak görmeye başlayan bu adam önce Almanya'yı sonra Avrupa'yı ve tüm dünyayı korkunç bir cehennemin içine sürükledi. Ancak en çılgın uygulamaları ve en hırçın saldırganlığı bile, Filistinli kadın, yaşlı ve çocuklara ateş yağdıran, okul ve hastaneleri gözünü kırpmadan yerle bir eden siyonist vahşetin gaddarlığına emsal gösterilemez. Kuşkusuz Hitler, insanlık ölçeğinde bir cani ve hayalperest bir delidir. Ancak siyonist gaddarlık ölçeğinde kendini ve milletini savunmaktan başka bir günahı olmayan masum bir vatanseverdir. Ne söylemeye çalıştığımı anlamak için şöyle düşünün: Hitler'in 1939 yılında sahip olduğu ordu ve sair imkânların bugün Siyonist İsrael'in elinde olduğunu varsayın... Bir an gözünüzü kapayın ve Ortadoğunun vaziyetini tahayyül edin. Hatta bütün dünyanın...

 • SAMSUN KARAKAVUK KÖYÜ

  24.01.2010 - 01:12

  Acaba yeryüzünde meyveleri bu kadar tatlı, bambaşka damak tadı veren başka bir köy var mıdır? Eğer bana, 'Allah'ın cennette kullarına ikram edeceği meyvelerden yeryüzünde bir iz ve nişan var mıdır? ' diye sorulsa, tereddütsüz bu buram buram cennet meyveleri kokan köyü söylerim. Karakavuk, köyün resmi adıdır ama halk ağzında KARAKOVUK veya KARAKOĞUK olarak bilinip söylenir. Köy, yörede Doğan Kaya adıyla meşhur olan oldukça büyük ve dik kayalığın gölgesinde kurulmuştur adeta. Çocukluğumun bir parçası Karagüney'de geçtiyse, hatırı sayılır bir bölümü de Karakoğuk'ta geçmiştir. Ah o günler... Arkadaşlarım Hatun Yengelerin Nevzat, Aziz Emicaların Dursun (ki hem kendisine hem de babasına Allah Rahmet etsin) ve artık isimlerini hatırlayamadığım diğerleriyle ne yaramazlıklar yapardık. Yaramazlıklarımıza çeşni katan kesif orkide ve bal gibi tatlı üzüm veren asmaların, dut veren dut ağaçlarının mis gibi rayihalarını otuz küsur sene uzaktan hala hisseder, avunurum. Karakoğuk deyince evlatlarının sayısı ile tek başına köy nüfusunu ayakta tutan Reşit Dayıyı, nevi şahsına mahsus kişiliği ve insanlardan daha çok ilgilendiği arıları ile Babul'u, aynı şekilde orijinal kişiliğiyle Ofli Haci Mehmet'i ve köyde uzun süre çobanlık yapan Celal'i anmamak olmaz. Celal sağ mı bilmem ama diğerleri dar-ı bekaya göçtüler. Allah rahmet eylesin.

 • SAMSUN KAYAGÜNEY KÖYÜ

  24.01.2010 - 00:44

  Samsun'un balkonu, (çevre köylere nispeten) yüksek rakımına rağmen bereketli ve vermli topraklarıyla temayüz etmiş, zemini yemyeşil kubbesi masmavi bir cennettir, Kayagüney. Çocukluk hatıralarımın en güzellerinin mekânı, alabildiğine çocukluğa ve şımarmaya doyduğum canım köyüm. Eskilerden Ofli Ali, Çakır Hasan, Haci Sefer (ki, hala sağ olup - Allah uzun ömür versin - 100 yaşın üzerindedir; aynı zamanda da Muhtar İsmet Akyüz'ün dedesidir) , Mamesda, Yusuf Dayi, Heva Hala, Kemaneci ve daha niceleriyle, renkli, canlı, heyecanlı şirin mi şirin bir köy.
  Aslında halk ağzında bilinen adı KARAGÜNEY'dir. Netekim bir - iki yıl önce trafik tabelasının da halk söyleyişine uygun olarak değiştirildiğini görmüştüm. Umarım resmi kayıtlar da halk tabirine uyumlu hale getirilmiştir.
  Köyümü özlüyor ve yadettiğim güzel hatıralarıyla avunuyor, köyümle gurur duyuyorum.

Toplam 13 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR