Hasan Hüseyin Kaynak Antoloji.com


Gözlerin Zamanda Tutuklu Kaldı

Gözlerin zamanda tutuklu kaldı bir sır gibi bulutlar ardında yarı mavi ,yarı siyah gözlerin bir şeyler saklıyordu biliyorum . Kaderini kendi elleriyle öremiyor ki insan bazen ansızın gam dağlarını yüklenirsin kaçmak istersin ama nafile . Hangi resmine baksan bir hüzün yumağıdır ötelerde. Bazen son bir bakıştır bazen de bir yudum sımsıcak sevgidir uzaklardaki ses. Bir muştu beklersin her sabah kapı sesinde akşamları duvarlarda raks edersin bir hüzün çeşmesinde ve son bir bakış son bir fasıldır hayat zamanın gölgesinde. Yürekler üşür bir çıkmaz sokakta ama her daim sen kokar gözyaşlarım.
Ağıtlar yakarsın evlatlarını kaybeden analar gibi pencere önlerinde .Bir mutluluk ararız çoğu zaman ama rüzgar gibidir mutluluklar alıp götürür bir uçurum kenarında bütün güzellikleri .Ah neyleyim sensiz bu dağ başında kimsesiz hüzünle doludur heybem . Ve ah gülüm senin için gamdan dağlar yaptım bir uçurum kenarında .Seni düşündükçe bir şeyler düğümlenir dudaklarımda ve çocuk hıçkırıkları duyulur akşamları ,gökyüzü bırakmaz alır bağrına bu sevdayı. Boşunadır ah yalan gözlerin beni bir boşlukta bırakan gözlerin.
Pencerem kapalı ve cama vuran güvercin sesi , boşlukta tutuklu kaldı gözlerin .Yüzün neden böyle bembeyaz mavi parıltılar kaybolmuş dağlar yıkılmış başına ?Bir hüzündür bu, bir şarkı yokluğunda kayboldum anne bir nisan akşamında ! Uzaklardan hicran sesleri yankılanır ama sen gelmezsin ve bil ki bu son haykırıştır gönül ferman dinlemez ve alır başını bir yerlere vurur kendini.

..

Devamını Oku
 • Salih Kozan
  Salih Kozan 23.08.2009 - 13:21

  Değer verdiğimiz kardeşimiz saygıdeğer bir şahsiyettir
  Etkili ve seviyeli paylaşım atmosferi
  İHVANİ PAYLAŞIM PLATFORMU - Üyesidir
  Kendisiyle paylaşım yapmaktan onur duyarız

 • Ayşe Uygur
  Ayşe Uygur 16.07.2008 - 18:04

  YÜREĞİ KOCAMAN GÖNLÜ YUFKA KADAR İNCE İPEK KADAR SAFVE NARİN ABİM KALEMİ NARİN KANEVİÇE GİBİ DİZELER YAZAN ABİİM İYİKİ VARSIN VE İYİKİ ABİMSİN SENİN KARDEŞİN OLMAK BİR ONUR VE ŞERFDİR BENİM İÇİN HAYATIN BOYU BAŞARILARIN EKSİK OLMASIN SONSUZ SAYGILAR RIMI SUNARIM

 • Yasemin Çağla Arslan
  Yasemin Çağla Arslan 03.09.2006 - 01:51

  O oo bir gönül dostu...
  O o bir kristal...
  O bir kalp...
  O bir yazar...
  O harika şiirlerin şairi...
  O bir KRiSTAL KALPLER ÜYESİ...


  HOŞGELDİNİZ...

Toplam 3 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR