Hasan Demirçekiç Antoloji.com

 • Yağmur Altında Öpüşmek

  Ümit Yaşar Oğuzcan

  17.07.2004 - 17:39

  bence şiir temasından biraz uzak sanki bir itiraf gibi, günün şiiri olmayıda hakedecek kadar his ve duygu yüküde yok. Ümit Yaşara diyecek bi sözümüz yok ama bunuda günün şiiri diye koyan arkadaş, lütfen daha secici davranın. sevgi ve saygılarımla şiir tadında kalın.

 • Bakırköyden Mektup Var

  Cemal Safi

  15.05.2004 - 15:18

  YÜREĞİNE sağlık şiir dostu, mısralar kilim gibi dokunmuş, çok güzel. Herşeyin ama herşeyin gönlünüzce olamsı ve ömrünüzün güzellikle dolması dileklerimle şiir dostları...

 • Anlamazsın ki

  Hakkı Hakan Kaya

  14.05.2004 - 15:22

  Merhaba Şiir Dostları, Malesef daha önce de bir yorumumda dediğim gibi insan oğlu çok nankör, Hiçbirşeyin kıymetini elindeyken bilemiyor, bildiğinde de herşey için çok geç kalıyor. Aşk elle tutulamayan, sevda yürekte barınamayan bir duygu. Ne zaman birilerine karşı bu duyguları hissetsek karşılığını ...

Toplam 11 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • aşk

  20.04.2004 - 17:01

  AŞK = FEDEKARLIK

  Bence aşk uğrunda feda edebileceklerin kadar yüce, erişilmeyecek kadar uzak, tadına varılmayacak kadar ender ve değerli vir his.
  Herkes aşıkolduğunu sanır ama bazen bu aşklar hemencecik ölüverir, önemli olan elde edince öldürmek değil yaşadıkca değerlenmesi gereken bir his. Onun içindir ki ebedi aşklara hiç ulaşılmaz. Nice insanlar vardır, Allah Aşkı ile yanıp kavrulmuşlar ve aşkları ölümsüzleşmiş. Hatta Leyla- ile Mecnun, Aslı ile Kerem gibi insanlara sevdanın, Aşkın örnekcisi olarak gösterilen insanlarda hiç bir zaman sevdiklerine kavuşamamış ve Aşkları ölümsüzleşmiştir. Keşke onlar gibi olabilsek derken sevdiğimize ve sevenlerimize nankörlük ettiğimizin farkında bile değiliz. En büyük Aşk erişilmeyen kişiye karşı değilde birlikte yaşadığın kişiye karşı hissedilse yada bizler sevilmenin ve sevmenin kıymetini bir anlayabilsek işte o zaman olacak. Onun için kimseye ölümsüz Aşk dilemiyorum sadece sevgi dolu günler diliyorum ve sevdiğiniz varken kıymetini bilin diyorum. Kaybedince işe yaramaz. (Kör ölür badem gözlü, kel ölür sırma saçlı olur. Sizi aşkınız da öyle olmasın.)

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR