Hamdi Yuluğ Antoloji.com

1968 yılında Trabzon'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Sakarya‘nın Sapanca İlçesi‘nde tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Yönetim, Organizasyon bölümünden mezun oldu.
Türk Haberler Ajansı‘nda öğrencilik yıllarında (1986) başladığı gazetecilik hayatını Güneş Gazetesi, Hürriyet Haber Ajansı, Anadolu Ajansı, Ayyıldız Gazetesi, Büyük Kurultay Gazetesi, Sakarya Gazetesi, Yenigün Gazetesi, Son Olay ve Bölge Gazetesi‘nde sürdürdü.
Sakarya Gazetesi Haber Müdürü, Adapazarı Gazetesi Bölge Haberler Müdürü, Kanal 54 Televizyonu Haber Müdürü, Sun Televizyonu Haber Müdürü, Kent Televizyonu Genel Müdür Yardımcılığı, Sakarya Büyükşehir Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Başyazarlığı görevlerinde bulundu.
1992-1994 yılları arasında Sapanca Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 2000-2002 yılları arasında da Ferizli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği görevlerini üstlendi.
20 yıllık gazetecilik hayatının ardından 2006 yılında Almanya‘nın Dortmund kentine yerleşti.
Almanya‘da bir süreliğine Türkiye Gazetesi, İhlas Haber Ajansı ve Öztürk Gazetesi‘nde çalıştı.
3 yıl önce tekrar Türkiye’ye dönüş yapan Yuluğ, belli aralıklarla Bizim Sakarya ve Adapazarı gazetelerinde Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü görevinde bulundu.
..

Devamını Oku