Ülken İçin Mhp'ye Sahip Çık..

Hamdi Yuluğ
21

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Ülken İçin Mhp'ye Sahip Çık..

SİYASET sahnesinde yerini aldığı günden, içinde bulunduğumuz güne kadar MHP’yi taşıyan ruh, Türk milletinin ruhudur.
Bundan dolayıdır ki! MHP; Türk milletinin bağımsızlığına, bütünlüğüne uzanan her eli kıracak, milleti ve devleti için hayatını feda edecek yürek ve kararlılığa sahiptir.
MHP; Yalanlardan arınmış ahlak denizinde, her türlü hırsızlık, yolsuzluk, alavere dalavereye savaş açmış, ülküdaşlarımızla yarının Türkiye’sine yürüyen bir ufka sahiptir.
…………………………
MHP; Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine herkesi ''dünya görüşü ne olursa olsun'' kucaklayacak kadroların barındığı tek kaledir.
MHP; Cumhuriyet değerlerini kitaplara hapsetmiş ve siyasi gelenekleri yok saymış düşüncelerin aksine, asırların bilgi ve tecrübesini harman ederek, bütün milli karakterleri bünyesinde barındırmıştır.
MHP; Din değerlerini gündelik siyasete alet etmeyi alışkanlık edinen, kutsal değerlerimizi pazarlayan ve din üzerinden çıkar sağlayan, dini küçültücü haller yapan kişi ve kurumları milli hafızaya not etmiştir.
…………………………
MHP; Türk milletinin tarihten gelen dik duruşunun adıdır, dünya milletler topluluğu karşısında küçük düşmeyi ve düşürülmeyi asla kabullenmez, buna sebep olanlardan hesap sormayı, milleti adına borç bilir.
MHP; Fakirliğin düşmanıdır.
Bu yüzden, sokak köşelerinde çocukların dilendiği, bir lokma ekmek için siyasilerin kapılarını çalan, onursuz bir topluluktan, çocuklarının taleplerini karşılayan babaların yaşadığı, fakirliğin yok edildiği bir topluluğa yürüyüşün ve bu yürüyüşteki meşalenim adıdır.
MHP; ''Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir'' hadisi şerifini referans göstererek iktidara gelen, ardından her türlü lüks yaşantıyı benimseyen, havuzlu villalarda ve rezidanslarda yaşayıp vatandaşın derdini unutan hırsızların partisi değildir.
…………………………
MHP; Bin yıllık kardeşliğin adıdır.
Ülkeyi etnik kimliklere bölenlere karşı, birleştiriciliğin adı, huzurun adresidir. Bölenlere ve bölücülüğe karşı duruşun ve duranların adresidir.
MHP; Ermeni kiliselerini, ibadet edercesine açanlara inat, cami harabelerinde Cuma namazı kılanların partisidir. Allaha olan inancın, gösterişten uzak, İslamiyet'i asude yaşayanların partisidir.
MHP; Adaleti temel alan, yalan ve fitneyle devlet yönetmeye tenezzül etmeyen, hukuk için mücadeleyi hayatı pahasına sürdürenlerin, ‘'Hz. Hüseyinlerin, İmamı Azamların'' tavırlarını yaşatanların partisidir.
MHP; Kars'ta serhat türküleri söylerken, Urfa'da hoyrat söyleyenlerin, Diyarbakır'da halay çekenlerle, Trabzon’da horon, İzmir'de zeybek oynayanların partisidir.
…………………………
MHP; Özü sözü bir insanların partisidir.
Diyarbakır’da, Van’da konuştuklarını, İzmir’de, Yozgat’ta konuşabilenlerin partisidir. Yalana eyvallah etmeyen erdemli insanların partisidir.
MHP; her fırsatta birilerinin etnik kimliklere böldüğü bir Türkiye'nin değil, birleştirmek için gayret gösterenlerin, kardeşlik için yanıp tutuşanların partisidir.
…………………………
MHP; Türk evlatlarının, başka ülkelerde eğitim görerek yaşadığı beyim göçünü tersine dönüştürecek, milli üniversiteleri kuracak partidir.
MHP; ülküdür, ülkedir, bayraktır, ekmektir, aştır, erdemdir. Ülkücülerin, ülke severlerin, emektarın, erdemli insanların partisidir.
MHP; Marmara Denizi’nden çıkan balıkların, Iğdır'da sofralara konulduğu... Çukurova'da yetişen narenciyenin, Karadeniz'de tüketildiği… Konya Ovası’nın her mutfağa bereket taşıdığı, her alanda kendi kendisine yeten ve bunu da hakaniyetle paylaşan bir gelecek inşa edeceklerin partisidir.
…………………………
MHP; Dündür, bugündür, gelecektir.
Milleti için güzel hayalleri, müjdeli haberleri, milli politikaları olan insanların partisidir.
Güzellikte yarışanların, kalitede buluşanların partisidir.
MHP; Türkiye'nin partisidir. Aziz Türk milleti, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde ülkenin geleceği için partine sahip çık…
Ülkemizin geleceğinde seninde bir emeğin olsun...

Hamdi Yuluğ
Kayıt Tarihi : 29.12.2015 02:03:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!

Hamdi Yuluğ