Halil İbrahim Aydın Antoloji.com

Halil İbrahim AYDIN, Akademisyen, Yazar-Şair.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bankacı, akabinde proje uzmanı, danışman ve özel sektörde üst düzey yönetici olarak görev yaptıktan sonra akademik dünyada yerini alan Aydın, aynı alanda Yüksek lisansını ve Doktorasını tamamlayıp, Yardımcı Doçent Doktor ve Doçent Doktor ünvanlarını aldı. Halen akademik ve idari hayatına devam eden Aydın, Anabilim Dalı Başkanı, Bölüm Başkanı, Fakülte Yönetim Kurulu Üyesi, Dekan Yardımcısı, Üniversite Senato Üyesi gibi idari görevler başta olmak üzere, muhtelif komisyon ve kurul üyesi olarak görevini ifa etmiş bulunmaktadır.

Alanı ile ilgili çok sayıda makale, bildiri, proje, bölüm yazarlığı ve editörlüğünü üstlendiği kitapları ile telif eserleri bulunmaktadır.

Ekonomi dışında edebiyat alanında da hem akademik hem de güncel yazı hayatına devam eden yazarın bu alanda yayınlanmış 3 kitabı olup, çeşitli dergilerde yayımlanmış yazıları bulunmaktadır. Ayrıca Orhan Veli Kanık ve “Birinci Yeni” olarak adlandırılan “Garip Akımı” ile Muzaffer Tayyip Uslu üzerine uluslararası yayınları bulunmaktadır. Çeşitli dergilerde kurul üyeliği yapan Aydın, profesyonel editörlük hayatına da devam etmektedir.
..

Devamını Oku