Hacı İbrahim Sağır Antoloji.com

10 şubat 1967 yılında Felahiyenin Menteşe Köyünde doğdum. Babam üşüğün Mustafa, annem diremin Şerife'dir. Beş kardeşiz, bense en küçükleri. İlkokula gitme zamanım geldiğinde 1972 yılında Kayseriye göçettik. İlkokulu Gültepede Zeki Doğan'da , ortayı Dedeman Orta Okulunda ve liseyi Kayserinin Nur'a koşan gençlerinden biri olarak Kayseri Lisesinde okudum. 1985 yılında yine Kayseride Erciyes Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Elektronik Bölümüne girdim ve dört senede mezun olarak Hollandaya geldim. Evlendim ve aynı zamanda 1990 yılında Eindhoven Teknik Üniversitesi Elektroteknik Fakultesine başladım. Altı sene sonra diplomamı alarak Yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi (Master of Science Electrical Engineering) oldum. Daha sonra bir telekomünikasyon sirketinde işe başladım ve halen burada çalışmakta ve Hollanda'nın Tilburg şehrinde ikamet etmekteyim.

Şiir yazmaya çok geç başladım. 2006 eylülünde mentesekoyu.com sitesini kurduktan sonra siteye yazılan şiirlerden özellikle Seyfi Karaca'nın yazmış olduğu şiirlerden etkilenerek acaba dedim bende yazabilir miyim? Sonucu sizin takdirlerinize bırakyorum.

Selamlarımla,
..

Devamını Oku
 • Seyfi Karaca
  Seyfi Karaca 04.04.2017 - 20:10

  Sirensiz sinyalsiz calar saatlere bagli kilitli kalmadan Anne kucaginda INSAN EVLADI olarak baslayip dogar hayat. Sonra yürüdükce gezdikce kimseyi kendisiyle dolastirip karistirmadan sevgiye saygiya sadakate yurda yuvaya yasadigi hayat kadar yalansiz dolansiz sade ve samimiyetle taniklik eder kendin ...

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Ö l ü m

  Perihan Pehlivan

  12.01.2010 - 22:18

  Rabbim iman ile ruhumuzu teslim etmiyi nasib eylesin. Kabire yolculuğu, o anı hatırlattınız bize. Teşekkürler bu yürek için..

  BEDENİM

  SELAYLA DUYURDULAR,
  SOĞUK SUYLA YUDULAR,
  MUSALLAYA KOYDULAR,
  BU CANSIZ BEDENİMİ.

  ARKAMDA YAVRULARIM,
  EŞ DOST TANIDIKLARIM,
  CANIM YOLDAŞIM KARIM,
  GÖMDÜL ...

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR