Kaya Ünver Antoloji.com

1971 Almanya doğumlu olup ilk ve orta öğrenimimi Sulakyurt'ta, Lise öğrenimimi Kırkkale Mehmet A. Ersoy lisesinde tamamladım. 1994 Yılında vatani görevimi yaptım.Çeşitli serbest meslek guruplarında çalıştım. Altı yıl gazetecilik yaptım. İmkanlarım çok kısıtlı olmasına rağmen bir kaç insanımızı istihdam etmek için imalat, Ülke ekonomisine katkı sağlayabilmek için ihracat yapmak arzusu ile ticarete başladım. Hedeflerime ulaştığımı söyleyebilecekken maalesef ülkemizin son yıllardaki kronik rahatsızlıklarından biri olan Ekonomik Krize(2002) yenik düştüm. Sonra kendime bir ceza vererek inşaat işçiliğine (amelelik) başladım. Halen bu sektörde Fayans(seramik) döşeme ustası olarak çalışmaktayım. Melekler kadar güzel üç kız (8-12-ve15 yaşlarında) Babasıym.
Edebiyatla ilgili yaşadığım önemli bir hadiseyide sizlerle paylaşmadan geçemeyeceğim. Gazetecilik yaptığım dönemde şiirlerinin yayınlanmasına yardımcı olduğum (mana aleminde Yunus Emre'nin elinden aşk şerbeti içecek kadar safiyane duygulara sahip) Aksaray Hamidiye köylü Aşık Murat Coşkun'un şahsıma ithafen yazdığı bir şiirinde 'çık meydana' ibaresi kullanmıştı. Kendisine şiirl yazmakla ilgilenmediğimi söylediğimde daha açık bir ifadeyle sen kendini tanımıyorsun diyecek ve ben bu olayı maalesef yaklaşık on yıl sora yazmaya başlayınca farkedecektim. Allah'ü Teala şu an yaşıyorsa hayırlı ömürler, Ebedi aleme irtihal ettiyse Peygamber efendimize komşu olmayı nasip etsin.
Hoş geldin
Gönüllerin diyarına
Hoş gedin canım hoş geldin
Ozanların Aşk narına
Hoş gedin canım hoş geldin
..

Devamını Oku
 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 29.11.2021 - 07:22

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
  Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın
  Saygılarımla

 • Kaya Ünver
  Kaya Ünver 02.12.2019 - 12:14

  Teşekkürler arkadaşlar çok sağolun.

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 29.11.2018 - 21:49

  Şair arkadaşımız Sn. Kaya Ünver

  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >

  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu saygın gruplarımızda görmek dileklerimizle esen kalın.

  * Antoloji Yetkili Şairleri - Evrensel Sanatçılar - Şarkı Sözü Yazarları *
  * Çağdaş Şairler - Antoloji Sitesi Üyeleri - Özgür Şair-Yazarlar *

Toplam 18 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Leylamsın benim

  Kaya Ünver

  28.02.2013 - 15:11

  teşekkür ederim değerli dostlarım. Şiir ve şair şiirsever insanlarla güzelleşşiyor, kıymeti artıyor. İyiki varsınız. Osman hocam güzel dileklerinizden dolayı ayrıca müteşekkirim çok sağolun.

 • Uzletten Ülfete Olmadım Mazhar

  Janet Kohen 1

  30.10.2012 - 23:18

  Mükemmel bir eser. En kalbi tebrik ve takdirlerimle.

 • Nilüfer

  Fatih Dumbay

  27.10.2012 - 00:43

  Uzun zamandır uğramadığım bir dost bahçesine yolum düştü şuan. Meğerse nedenli yanlış yaptığımı iliklerime kadar hissettim. Çünkü o bahçede öyle lezzetli meyveler yetişmişki, Gelmeyenin görmeyenin vay haline. Tebrikler kaptan, beni çok nadir etkileyen şiirler vardır işte onlardan birisi yüreğine sağ ...

Toplam 881 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • har

  28.02.2013 - 15:36

  hazan vurdu bu yıl gönül bağıma
  ne har'ım ne goncam ne gülüm kaldı

  Har burada Diken yada yeni oluşmaya balamış (harlanmak) gül demektir. Yani kısaca yeni teşekkül eden bir şeye de o şeyin harlanması diyebiliriz. Cana gelme canlandırma kelimeleri ile de eş anlamlıdır.

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR