Gökhan Akgün Antoloji.com

Bir demet sevgi,
Bir tutam sohbet.
Eskişehirspor.
Allah'ın kulu,
Umay'ın dayısı.

 • Gökhan Akgün
  Gökhan Akgün 19.01.2019 - 00:09

  "Kül Tigin, öksüz adındaki atına binip saldırdı. Tek başına dokuz eri mızrakladı, merkezi korudu, vermedi. Annem hatun, bütün analarım, ablalarım, kardeşlerim, buncanızdan diri kalanları! Kül Tigin olmasa idi, hep ölecektiniz!" Bilge Kağan

 • Gökhan Akgün
  Gökhan Akgün 04.01.2019 - 10:24

  “Öd Tengri aysar, kişi oglı kop ölgeli törimiş.”

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Yüzbaşı Sancar

  08.01.2019 - 14:56

  H. Nihal ATSIZ'ın Bozkurtların Ölümü isimli romanında kahkası ile meşhur ve Çinliler tarafından öldürülürken de kahkaha atan Köktürk çerisi.
  Yine Atsız Bey'in anlatımı ile; "Yüzbaşı Sançar uçmağa varalı on üç yüzyıldan çok oldu. onun düştüğü meçhul yerde, ay ışıklı yaz gecelerinde hala ızdıraplı kahkahalar ve şeref ilahileri işitilir. bu ilahiler rüzgarın çıkardığı sestir. onu herkes işitir. fakat o ızdıraplı kahkahaları herkes duyamaz. onun yankıları uzak, yakın ellerden, ancak içinde Tanrı dağı'nın odu yanan gönüller sezer. bu ızdıraplı kahkahalar Yüzbaşı Sançar'ın soyu, onun düştüğü yerde zafer töreni yapıncaya kadar yıllarca, belki yüzyıllarca sürüp gidecek."

 • milliyetçilik

  08.01.2019 - 14:51

  Tarihi millet mücadelesi olarak telakki edip, gelecekte oluşacak mücadeleye milletini zinde tutabilme adına milli kültür ve değerlerini muhafaza edip yükseltebilmek için fedakarca çalışma, çaba sarf etme.

 • şamil basayev

  07.01.2019 - 13:54

  Kafkaslara Şamil diye seslenirseniz,
  Yankısı şehadet olur.
  Kafkas dağlarından bir Şamil geçti.
  Bir fırtına, bir boran, bir türkü geçti.
  Ölüm ona o ölüme güldü geçti.....

Toplam 8 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR