Mehmet Günay Antoloji.com

 • düşünmek

  04.02.2008 - 14:16

  düşünmeden edemiyorum.
  geçenlerde eyüpe gitmiştim.
  bir çok kişi kabir ziyaretine gelmişti.
  Allah'tan burada mum yakmalarına izin vermiyorlar diye geçirdim aklımdan.
  sonra anıtkabir'de yapılan toplanma geldi aklıma.
  orada toplanan zevatın türbelere mum diken, çaput bağlayanları kınadıklarını ve geri kalmışlıkla suçladıklarını biliyoruz diye düşündüm. ölülerden medet ummak akılcılığa uymazdı. evet bunu kabul etmeyen yoktur. o halde neden bu zevat merhum Atatürk'ün kabrine, istirahatgâhına gidip şikayette bulunuyorlar:S
  türbelere gidip talepte bulunanları gericilikle suçlayanlar neden başka bir merhuma bir şeyleri şikayet etmeyi vazife biliyorlar:S

 • şeyhülislam mustafa sabri efendi

  02.02.2008 - 16:26

  son şeyh'ül islamdır.
  hakkında akademik olmayan metinler okumak, incelemek isteyen varsa ertuğrul beyin hazırlmaış olduğu ali ulvî kurucunun hatıratının ikinci cildini okuyabilirler.

 • acil demokrasi

  02.02.2008 - 16:21

  doktorculuk oynarken kullanılan tıbbî terimlerden.
  aslında genlerin, hormonların, kasların, kemiklerin ve organların ve sairenin isimlerini bilinmediklerinden, çocukların, anlamını tam olarak bilmediği kelimeleri bir araya getirip oluşturduğu bir tür yeni tıp ıstılahatından bir örnek.

  -seni silahla vuydulay. seni acil demokyasi ameliyatına alıyoyuz.
  diğer çocuk vurulmuş olmayı ve çok riskli ve tehlikeli olan acil demokrasi ameliyatını kabul etmekten başka çaresi olmadığını görüyor ve kabul ediyor.

  siyasîler ne kadar da çocuksu.
  gerçi r' harflerinin telaffuzlarını beceriyorlar ama demokrasinin bir ameliyat olduğunu çocuksu bir düşle veya kabulle benimsiyorlar.
  evet demokrasi bir ameliyattır. yanlış anlaşılmasın. ameliyyat. yani eylemler. bir dizi eylem gerekir. sorunları yıllarca bekletmek ve kangren etmekle ameliyyat olmaz. statik ve statükocu bir anlayış demokrasinin gereği olarak düşünülemez, benimsenemez.

  acil demokrasi gerekiyor galiba.
  sıkılan damarların genişletilmesi, hastanın etrafını meraklılardan temizleyip solunumun rahatlatılması en büyük ihtiyaç larak görünüyor.

Toplam 7 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR