Ayhan Bayram Antoloji.com

Ayhan BAYRAM 1.10.1968 Gümüşhane İli Torul İlçesi Herek Köyü doğumludur. İlk Okulu köyünde Orta Okulu başka bir köye gidip gelerek zor şartlar altında okumuş. Fakir bir ailenin yedi çocuğundan biridir.
Lise yıllarında gurbetle tanışınca duygusal hayatlarda başlamış oldu ve şiire olan merakı da o yıllarda başlamış.Fakat her nedense şiirle tamamen haşır neşir olması daha sonraki yıllarda kendini gösterdi.Şair kardeşimiz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinden mezun olduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığında Vekil Eğitmenlik görevlerinde bulunmuş daha sonra 1997 Yılında Bir Kamu Kurumuna memur olarak atanarak Kayseri’de göreve başlamıştır.Bir kaç yıllık maceradan sonra 2002 yılında Gümüşhane’ye tayin olur.
Okuma merakını tamamlayamadığından Burada üniversiteye kayıt yaptırarak yeniden öğrenci olmanın şevkiyle önce Adalet Meslek Eğitimi Ön Lisans okur ve Kamu Yönetimi Bölümünde Lisansına devam eder ve hâlâ Kamu Yönetimi dördüncü sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir. Şairimiz amatör olarak bağlama ve kemençe çalmaktadır. Bu eserde lirik tarzda bestelenmiş üç adet şiiri ve Bestelenmeyi bekleyen çok sayıda bağlama ve Kemençe türkülerine tanık olacaksınız. İlk eseri İzmir Ödemiş Yerel Güç Gazetesinde yayınlandı. Daha sonra yerel Gazetelerde şaire genişçe yer verildi ve eserleri gazete, dergi, radyolarda yayınlanarak okuyucu ve dinleyici ile buluştu.
Şairin AĞLA YÜREĞİM isimli şiir kitabı 2014 yılının aralık ayında Gümüşhanede bir ilki gerçekleştirip Atatürk Kültür Merkezinde tanıtım etkinliği düzenleyerek kitabının tantımını yapmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

YER ALDIĞI ESERLER
Uluslar arası Türk Dünyası Şairler Antolojisi, Uluslar arası Dilaver CEBECİ Şiir Seçkisi
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 01.10.2020 - 23:26

  Gruplar arkadaşımız Sn. Ayhan Bayram
  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **
  * Antoloji Yetkili Şairleri * Evrensel Sanatçılar * Çağdaş Şairler * Özgür Şair-Yazarlar *

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 01.10.2020 - 01:09

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 21.04.2020 - 16:24

  Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın

Toplam 87 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 5632 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • nasılsın

  01.04.2016 - 22:27

  Üzgünüm Zeynep hanım..'8' şehit,

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR