Uğur Öztosun Şiirleri

6

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Uğur Öztosun

Neden bu kadar sevmiştim?
Neden kalbimin tam orta yerine seni koymuştum. Seni sevmek için bir çok neden sayabilirdim ama sevmemek için kusursuz bir nedenim yoktu. Hayatın bana sunduğunu elimin tersiyle değil gönlümün tersiyle itmek acımasız olurdu.
Çünkü sevmek idi suç. Çünkü ben seni zamansız sevmiştim. Şimdi geriye dönüp bakıyorum da neler gelip geçmiş hayatımda ama sen benden bir an bile geçmemişsin. Güzel anılar biriktirdim , gönlümde sana karşı. Kötü anmıyorum seni ama hayat insana çok şey öğretiyor sevgili
Mesela; İlk başta insana güvenmemeyi, sonra seni güvendiğine pişman ettiğini, birini çok sevdiğinde , sonra sana hak etmediği şeyleri yaşattığını , herkese değer vermemeyi öğretti, kimseye bel bağlamamayı yoksa yarı yolda bırakılmanın kuvvetli bir ihtimal olduğunu ,sevdiklerimin olduğunu bir yandan da bir kişinin hayatına ne kadar etki ettiğini.
Sen bir kuş kadar özgür olmadın ki sevgili çok seveceksin.
özgürlük dediğin şey; sevdiğine sarılabilmek ,doya doya bakabilmek , iyi hissettirmektir.

Devamını Oku
Uğur Öztosun

Şimdi sen bana diyorsun ki,
Sen olmasan da olacak,
Her şeyi bir kalemde siliyorum diyorsun.
Her gününde ayrı yaşadığın beni siliyorum diyorsun.
Bir gün karşında beni gördüğünde dönüp arkana bile bakmadan gidebilecek misin?
Gönlünde seninle aynı fikirde mi?

Devamını Oku
Uğur Öztosun

Sevgilerin en güzeli senin yüreğinde gözlerinde gülüşlerinde barınıyor.Bir rüzgar gibi deli deli esiyorsun içimde, hoyrat bir yağmur gibi yağıyorsun iliklerime kadar kötü ne varsa hepsini alıp götürüyorsun en uzaklara sana en kızgın olduğum zamanlarda bir tebessümün yetiyor dünyamın durmasına. O kadar iyi geliyorsun ki bana o kadar mutlu ediyorsun ki beni o kadar eşsiz ki ellerinden tutmak, yanında olmak, dizinde uyumak, her nefes alıp verişimde hala seni düşündükçe kıpır kıpır olmak. Aşka saçma yazmış bir arkadaş ; sanırım o hiç aşık olmamış.Aşk; Hissedilmesi en mümkün olan duygu, heyecanların doruğa ulaşmasını sağlayan bir his, hala konuşurken yanlış cümleler kuracak kadar acizlik.Aşk; hala içimde , yüreğimde, atar damarlarımda, hala titreyen o nefesimde, aşk senin yüzün, aşk senin omuzun, aşk senin kokun ,benim mutluluğum,güvenim,huzurum,ailem seninle yaşadığımız her şey bir bir aklımda ve hayal gibisin, seninle gezerken hala nasıl bu kadar heyecanlıyım hala sana o kadar fazla nasıl aşığım anlatmak istiyorum ama bir şeyler eksik cümleler tam değil..

Sana Duyduğum Aşkın Tarifi Tasviri Soyutu Yok
Sevgilim, Sen Umutsun,Bende Sevdalı...

Devamını Oku
Uğur Öztosun

Yeni bir gün yeni bir başlangıç demek, kalbin kırılmış, kurduğun hayallerin bir bir dağılmış olsa da hayat devam ediyor, insan vazgeçtiğinde yenilir hayata, Kimler gelip geçecek arkadaşım kimler kimleri unutturacak sen bile şaşacaksın. Umudun olduğu her yerde aşk vardır. Hayalleri olmadan insan yaşayabilir mi?Hayalini kurduğun şeylerin peşinden koş arkadaşım. Oysaki kurduğun hayalin bir gün gerçekleşme ihtimali mutlulukta gizlidir.Mutlu olmak için hayatın en kıymetli nesnesi için uğraş AŞK BİTMEZ, Gönülde bitmez .Aşka hasretlik çekip gönlünü kapama aşka arkadaşım , Bu dünyada insan sevmek ve sevilmek için var. Taşın bile kalbi yok ama onu bile yosunlar sarıyor arkadaşım, sen neden bu kadar küskünsün hayata.. senin hayatındaki var oluş nedenin aşksa "Aşkı Aşkla" yaşa . Aşkın fakiri zengini olmaz, Aşk varlığın değil yokluğun acısıdır arkadaşım, sende koş mutluluğa mutluluk herkesin olduğu kadar seninde hakkın. Aşk bir nefes kadar yakındır.

Unut geçmişini bak önüne küsme hayata Arkadaşım;
Her şeyi Unutacaksın Elbet...

Devamını Oku
Uğur Öztosun

Ey gönlüm yine kaldın mı kendi başına, sessiz sedasız düşünüyorsun değil mi?

Kendinden köşe bucak kaçmaya çalışırsın ama yinede dönüp dolaşıp kendi sessizliğinde dem mi vurursun.

Aştan kaçılmaz gönlüm ne yapsan faydasız. Kalemi elime alıp desem ki konuş gönlüm seni kağıda dökecek bir kalemim var. Bu sefer kelimelerim anlamsız kalıyor sana karşı. Kalbim acıyor , yüreğimde bir hüzün var , hıçkıra hıçkıra ağlamak istiyorum ama onuda yapamıyorum, hep içine mi kapanacaksın gönlüm? Konuşmak, anlatmak isterken neden susmak istersin onu da bilmiyorum. Ey gönlümüzde olan yar kalbimin isteği hayatımın senin elinde olduğu, Her gönül birini sever AŞIK OLUR AŞKI BULUR diyorum. Gönlümdeki tek yara seni kazanmak için çalıştığım ama kaybettiğim aşk buydu...

Devamını Oku
Uğur Öztosun

Gün geceye yenik düşse de, sen yenik düşme hayata. Her insanın gecesini aydınlatan bir yıldızı olmalı. Nasıl geceyi aydınlatan yıldızlar var ise. Sakın gecenin karanlığına aldırış edipte sadece yıldızların var olup AY'IN varlığını yok sayma. Çünkü onlarda AY'IN güzelliğine eşlik ediyor. Gökyüzünün güzelliğini ortaya çıkartıyor.

Seninde güzelliğini yüzüne yansıtan biri olmalı bu hayatta. Belki yakınında, belki uzağında, ama hiç kimse tek değil bu hayatta. Hayatta pişmanlıkların ardına sığınıp zamanında bunu da yapsaydım deme. Pişmanlıkların hayatındaki eksiklikleri geri getirmiyor. Hayatında keşkelerin olmasın. Sonu belli olmayan sözcüklerin ardına keşkelerini ekleme. Sözlerin daim olsun hayatında

Söyleyecek sözün " SEN BENİMSİN" olmalı. Benliğini yansıtmalı, gönlünü aydınlatmalı, senin için tek olmalı.

Devamını Oku