Sisli İbrahim Aktaş Şiirleri

3

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Sisli İbrahim Aktaş

Seni, sensiz yaşamakla kaybettim ben, Yalnız sevmeyi, senden öğrendim ben, Keşke diye başlayan sözlerin esiri oldum ben, Sınırsız sandığım düşlerimin sonuydun sen. Ay gibi doğardın dünyamda, Yıldızım kaydı yokluğunda, Şiirimin teması olarak kaldın, Eskiyen şiirlerin tozlu mısralarında. Sonbahardaki yapraklar misali ayrıldı yollarımız, Neden akşamlar sensiz, bir o kadar ıssız, Bilemem nerelerdesin, kiminlesin, neylersin… Bu kalp hep seni sevdi bunu böyle bilesin.

Devamını Oku
Sisli İbrahim Aktaş

Dönülmez bir girdabın içindeyiz, dertli ve düşünceliyiz Sene boyunca olacaktır sevinç ve üzüntülerimiz Geride kalacak uzun süren öğrenciliğimiz Herkesin yolunu belirleyecek değişmez kaderimiz. Ağaçtan düşen yaprak misali ayrılacak yollarımız Bir ömür boyu hatırlanacak unutulmaz anılarımız Sıkı dostluklarımız, ayrılmaz bağlarımız, budur farkımız Hayalleriniz gerçeğe dönüşsün, açık ola bahtınız. Boş çerçevenin de bir rolü vardır bu evrende Değer verdikçe anlam kazanır boşluklar elbette Bütün mutluluklar birleşir bir demet çiçekte Her şey istediğiniz gibi olsun gönül bahçenizde.

Devamını Oku
Sisli İbrahim Aktaş

Kendimizle savaşmayı öğretti bu hayat Bu yüzyıl insanı yemez ekmeği bayat Zor olan her şeyin sonunda da olsa tat Seni sevmek olsun bendeki tek hakikat. Mutluluk kapımın daimi anahtarı sen olsan Gül misali sadece bana koksan, yanımda solsan Huzur, sevgi, sadakat olsa üçgenimiz Ey sevgili olur musun derdime derman. Kaderlerimizi birleştirip beraber yol alsak Aşkımızı bir ömür boyu süresince haykırsak Bir cümle olsam sonunda noktası olmayan Noktam olur musun saygı değer insan.

Devamını Oku