Simanur Erdevir Şiirleri - Şair Simanur ...

Simanur Erdevir

Her güzel şeyin bir sonu varmış bunu anladım hayatta...
Hiçbirşey ebediyen durmuyor yanında, sevdiğin insanlar, hayvanlar, kıyafetler ve şarkılar...
Hepsinin bir sonu var.
Adına dünya dedikleri bu yer gelip geçicidir, gerçek olan Allah'tır. O yüzden kalbinizi yormayın hiçbirşey için.
Sevdiğin adamda gider başkasının olur, sevdiğin bir kıyafet yırtılır ve sevdiğin hayvan birgün ölür.
Yalnız geldin ve yalnız gideceksin bu dünyadan.

Devamını Oku
Simanur Erdevir

Şimdi bir Sezen Aksu Begonvil aç ve oku :) Yalnızlık mıdır insana iyi gelen yoksa sevdiklerinle birlikte vakit geçirmek midir? Peki sevdiklerimiz nerede ? Hayatım boyunca seni seveceğim diyen adam nerede? Bir çırpıda silinip gidiyorsun onun gözünde.. Seni hiç sevmemiş o zaman, bak işte hayatına devam ediyor, seninle birlikte yapmadıklarını yapıyor. Ama sen hâlâ takılıp kalıyorsun ona, silemiyorsun onu bir çırpıda çünkü sen daha çok sevmişsin, sahiplenmişsin. Kimseye vermediğin değeri, saygıyı, samimiyeti vermişsin. Evleneceğim adam, Güneş'imin sahibi, zaafım nerede? Yok.. Koca bir boşluk..
Belkide başka biriyle .. Kimse hakkında kötü düşünmekten yana değilim, kalbim hâlâ merhametle dolu, fakat benim hayatımda acıya sebep olan herkesin birgün aynı şeyleri yaşaması dileğiyle, çünkü bazen anlamak yaşamaktan geçer.. Allah herkesi sevdiğine değil, her koşulda yanında olabileceğine bağışlasın, herşey güzelken herkes herkesi seviyor zaten. Yoklukta, düştüğünde anlarsın insanı.. Öyle mükemmel bir hayatımda yok, benimde hatalarım, pişmanlıklarım oldu elbette önemli olan bunu söyleyebilmek. Lakin insanların senin bu zayıflığını kullanıp suçladı, hiç ben hata yaptım mı, kırdım mı demedi. Belki bugün kalbim paramparça olabilir ama vicdanım sapasağlam.. Gidecek olan adam, kadın gider, tutamazsın zorla. Ama o beni bekliyor hissi de vermeyeceksin, evet sevmeye devam edersin ama bitmiştir kafanda, çünkü kırılmışlıklarla dolusundur. Çok uzun bir süre kimse giremez hayatına kolay kolay.. Çünkü çok uzun bir süre tek bir adam böylesine seni sevdi, dokundu, nasıl ihanet edersin ki bu izlere, nasıl vicdanın izin verir. Sen doğru ol, kötü bilsinler sorun değil, çünkü sen ve Allah biliyor senin hakkındaki şeyleri. Gördüklerinize inanın elbette ama duyduğunuz şeyleri mutlaka bir araştırın, gerçi bu dünyada hiçbirşey diğer dünyaya taşınmaz, mutlak açığa çıkar. Olabiliyor, seni yere göğe sığdırmayan insan bi anda vazgeçebiliyor, hatta zamanında sizi bir bakışıyla mıhlayan insan suratına bakmak bile istemiyor. Neden bu Kin? Öfke ? Gurur?
İnanıyorum ki birgün bu acı ve kalp kırıklığı geçecek, ama aynı noktada olmayacak o insanlar.. ne kadar acı.. ömrünü adadığın insan bir yabancı olacak. Hayatımdan çıkan insanları güzel hatırlamak istemiyorum, güzel olsalardı çıkmazlardı..

Zordur vedalar, acıtır..

Devamını Oku