Şeyma Karakoç: Hayatı, Biyografisi, Eser ...

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
552

ŞİİR


23

TAKİPÇİ

ŞEYMA KARAKOÇ HAYATI

Dedem, Annem, Babam vs.. Kahramanmaraş'ta Dünya'ya gelmiştir. Ben İstanbullu olsam da kendimi tanıtırken soyadıma vurgu yapmayı seviyorum. Şiir yazmak, bizde gelenek haline gelmiştir.
Ben daha ilkokuldayken şiir yazmaya başlasam da şiirlerimi paylaşmak konusunda hep cimri davrandım. Neticede insanın sevgilisini herkesten saklaması olağan bir durum olarak karşılanır. Şiir sevgisinin bendeki ölçütü budur.
Şiir okumayı da yazmak kadar çok seviyorum. Girdiğim tüm şiir yarışmalarında birinci çıksam da kariyer anlamında ilerlemeyi hiç düşünmedim.
Örnek aldığım yazarlar başında Abdurrahim Karakoç ve Üstad N.Fazıl Kısakürek, Nazım Hikmet yer almaktadır.
Liseyi ve Üniversiteyi memleketimden uzakta yurtta kalarak okudum. Üniversitede 3 sene asistanlık yaptım. Aktif olmayı kendimi geliştirmeyi çok seviyorum. 21 yaşında Matematik Öğretmeni oldum :) Aynı zamanda Akıl ve Zeka oyunları ile ilgileniyorum. İçimde büyümek bilmeyen bir çocuk var . Bu beni oyunlara yöneltiyor. Gezmeyi çok seviyorum 48 şehir gezdim.. Her gittiğim şehirde İstanbul'u arasam da Türkiye'min tüm güzelliklerini görmek büyük arzularım arasında. :) Her insan bir seyyah aslında ..

Eserleri


Vaveyla, Astro:Not