Sevda Doğan Karakaş 2: Hayatı, Biyografi ...

40

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

SEVDA DOĞAN KARAKAŞ 2 HAYATI

SEVDA DOĞAN KARAKAŞ KİMDİR?
1986 yılında Tokat’ın Niksar ilçesinde doğmuş olan yazarımız, İlk orta ve lise öğrenimini Niksar ilçesinde tamamladıktan sonra 2006 yılında Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesinde çocuk gelişimi bölümünü bitirmiştir. 2006 tarihinden 2016 yılına kadar çeşitli okullarda Anasınıfı öğretmenliği ve özel eğitim kurumlarında çalışmıştır.. 2.üniversite ise Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler Ve Danışmanlık bölümü mezunudur. Sosyal hizmet uzmanı ve Aile Danışmanı olan yazarımız , "Şiir Yürekli "mahlası ile tanınmaktadır.Bunun yanı sıra şiire aşık kişiliği vesilesiyle bir çok şiire imza atmış ve ilk şiir kitabı 'Yorgun Yürekli Sevdam' adlı kitabını çıkararak yüreklere şiirleriyle hükmetmiştir... İkinci kitabı olan "Sevda Şiirleri" kitabını 2019 Ekim ayında okurları ile buluşturan yazarımız ayrıca çeşitli antolojilerde yer almıştır. Bunlardan bazıları şöyledir;
Teröre ve savaşa hayır, Terk edilmiş mektuplar, İlesamlı yazar ve şairler ansiklopedisi
Bırakın kızlar okusun, Çocuklar ağlıyor dünya utansın, Kadınlar ölüyor dünya utansın, insanlık ölüyor dünya utansın, Aşk sandığın değil yandugin kadardır antolojisi..
Avrupa gazeteciler derneği (AGD Haber Ajansı) haber ajansında ve sağlık portalı ,
Tokat / Niksar yerel gazetelerinden olan "Yeşil Niksar" da köşe yazarlığı yapan yazarımız, evli olup 10 yıldır Çorum'da yaşamaktadır..


Eserleri


Yorgun yürekli Sevdam
Sevda Şiirleri