Şenol Şahan Şiirleri - Şair Şenol Şahan

0

TAKİPÇİ

Şenol Şahan

Çizgileri keskindir hayatin, Dost sayduklarin, Bir anda sırtın donermis, Çizgisi yoktur hayatin, Dün doğdun bebektin, yarın kaybolup gidiverdin. Çizgisi noktalarıdır hayatın, Iyi- kötü anlar hatırlanır, Aşk değil, sevgidir durakları.

Devamını Oku
Şenol Şahan

Karanlığa erir aklın yiyeceğin götekdir,
Sana yazılan şiir değil dibektir,
Aynası yoktur dizenin anlamayan eşektir,
Göreceğin bileceğin yok sözümdeki bu bekir,


Devamını Oku
Şenol Şahan

Bilmiyorum sesim nasıl gelir, Sözlerim sana nasıl anlatabilir, Yolun yarısı ileri bir adım gitmektir, Belirsizlik insanı çıldırtıverir. Koştuğum yorgunluk değil mutluluk verir. Zorlar kalbime kolay gelir, Ankarada kış bana ateş gelir, Soğuk bakışın bana ecel gibidir. Zamanı bilmem şimdimidir, Duvara anlatsam dile gelir, Sorsam sana cevabın nasıl gelir, Bu yürek sana talipdir.

Devamını Oku
Şenol Şahan

Ruhumu esir ettin,
söyle ne istedin,
Sazım sesi tiz gelir,
Sesin ceza eyledin,

Her şiirde bir kafiye,

Devamını Oku
Şenol Şahan

Fazla söz söyletme, Ömrümden ömür isteme, Beklerim bir sözün gel diye, Vakit yok kaybetmeye, Uzaklar yakın olur bir sözünle, Kötüye bizi söz eyletme,

Devamını Oku
Şenol Şahan

Sevgiyi aşkı aramaya ne gerek,
Burnumuzun ucunu biraz görebilsek,
Ortada bir engel, gelir orta direk,
Mutluluk bize lüksmüş ne bilek.

Noel Babaya yazdık bir dilek,

Devamını Oku
Şenol Şahan

6 milyarlık dünyada, 2012 sabahında, 1 tek seni düşünmek huzur verir bana, Yarim yine yoksun yine yanımda. Çok bekledim geldim yaşıma, Gençlik gitti gel bu çağımda, Sabahına kavuşsak 2012 yazında, Başladı bu yıl en soğuk ayında. Ankara nın en ayazında, Sıcak bastı usanmazlığında, Hücreleri kaldı sende aklımın uzağında, Dilde dil, anlatsa beni sana.

Devamını Oku