Seninle başladım, bitsin seninle...

Mehmet Kaan
1

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Seninle başladım, bitsin seninle...

Seninle başladım, bitsin seninle...
Ve gün be gün, ben seni düşünürüm. Sen benim her şeyimsin ey sevgili. Rüzgarlara ezberlettim söyleye söyleye ismini ben hep uzaklara ismini sayıklarım sılamsın, sevdamsın, sabır taşımsın, kalemim adından başka ad yazmaz. Bu kütükte başka bir ad okunmaz narına nuruna kurban olduğum seven sevdiğinden asla yakınmaz ben sevda bölüğünde kıdemli bir askerim terhis olsam gidecek bir yerim yok yüreğimden başka silah taşımam bütün adresleri iptal ettim benim senden özge gerçek yarim yok. Sen benim her şeyimsin ey sevgili. Ben rol gereği aşık değilim deme bu garibin benimle işi ne...
Aşkım beni teşhir eder, sesim içime saklanır. Aklanırsa adım, seninle aklanır. İstersen durmadan adres değiştir, gözlerimi bağlasalar da bulurum seni. Ben, türkülerde tanıdım Fizan 'ı, Yemen'i anlasam ki sesim sesine değmiştir, bütün gemileri yakar gelirim.
Bu bir taahhüttür; sına beni.. En deli rüzgarların önüne sür, bulut-bulut, bir yerde yanlış yaparsam adımı unut. Son kurşunu kendime sıkar gelirim. Bir et kemik torbası değilim ben Bir hasar raporu değil yazdığım bir aşk mektubudur ey sevgili, Kızıl-kıyametten önce...
Ve görmek için bakmaya gerek yok her dilde güzeldir senin adın meydanlar sarsılır sen ortaya çıkınca yeter ki görecek göz, göz olsun.
Velhasıl uzun sözlere hiç gerek yok dil hicâbından lâl olmalı seni anarken ey benim tabibim, tacidarım gündönümüdür ben seni bekliyorum…..

Mehmet Kaan
Kayıt Tarihi : 5.8.2006 23:14:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
ÖNCEKİ ŞİİR
SONRAKİ ŞİİR
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!

Mehmet Kaan