Seda Arık: Hayatı, Biyografisi, Eserleri ..

34

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

SEDA ARIK HAYATI

1944'de, Ağrı'da dünyaya geldi. Çankırı/Çerkeş'de başladığı ilkokulu, babasının mesleği dolayısıyla 2.3.sınıfı Elazığ/Kovancılar,4.5.sınıfı Çanakkale'de tamamladı.. İlkokuldan sonra anne ve babasının emekliliği ile Hatay/Antakya'ya yerleşerek ortaokul lise ve üniversite eğitimlerini burada tamamladı.Ortaokulu Cumhuriyet Ortaokulunda, liseyi Antakya lisesinde okudu. Liseyi bitirdikten sonra Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünü kazanarak lisans programını tamamladı. Okulu bitirdiği sene, ilk görev yeri olan Ardahan iline atanarak öğretmenlik görevine başladı.
Ardahan ilinde 1 yıl görev yaptıktan sonra, Tekirdağ/Marmara Ereğlisine ataması yapıldı.3 yıl görev yaptıktan sonra İstanbul/Ataşehir ilçesine atandı. 4 yıl ilköğretim okulunda, sonra Anadolu Lisesi öğretmenlik sınavını kazanarak aynı ilçede bir Anadolu lisesinde göreve başladı. Halen görevini sürdürmektedir.
Öğretmenliğe başladığı sıralarda müziğe eğilim göstermeye başladı. Bir gitar alarak boş zamanlarında ilgilenmeye başladı. Yazdığı şiirleri bestelemeye başladı ve amatör çalışmalarını kaydederek paylaştı. Hala müziğe olan ilgisi ve çalışmaları devam etmektedir.
Yayınladığı bir kitabı henüz yoktur.